WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Medalista olimpijski rozpocznie tegoroczny Bieg Milowego Słupa

Dodano: 1.04.2021 13:48
Źródło: LM.pl

Marian Woronin, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, rozpocznie tegoroczny Bieg Milowego Słupa. Zamknięty został już pierwszy etap rejestracji na zawody.

Marian Woronin to wicemistrz olimpijski. Podczas Igrzysk w Moskwie w 1980 r. wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x100 m. Złoty medalista mistrzostw Europy z 1978 r. oraz rekordzista Europy w biegu na 100 m (z 1984 r., rekord wynoszący 10 sek. pobity został cztery lata później, ale wciąż jest to aktualny rekord Polski). Był również piętnastokrotnym mistrzem Polski w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

Olimpijczyk rozpocznie tegoroczny Bieg Milowego Słupa. – Nasza gwiazda to niezwykle kontaktowy sportowiec. Oprócz medali związanych z wyczynowym uprawianiem sportu jest też propagatorem sportu, pomysłodawcą „Czwartków Lekkoatletycznych” oraz kawalerem Orderu Uśmiechu, odznaczony jest również Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – mówi Ewa Kulczyńska dyrektor konińskiego MOSiRu i tegorocznego Biegu.

Zakończył się już pierwszy etap rejestracji na zawody. Na bieg na dystansie dziesięciu kilometrów zapisało się już 206 chętnych. Dostępne wciąż są 94 miejsca. Na marsz nordic walking zgłosiło się 23 uczestników, wolnych miejsc pozostało 27. Do końca kwietnia trwać będzie drugi etap rejestracji. Sam bieg zaplanowany jest na 15 maja. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bieg odbędzie się bowiem nocą i na nowej trasie.

Jak przypominają również organizatorzy, tegoroczny 23. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa poświęcony jest wyjątkowej rocznicy związanej z Koninem. W tym roku przypada 870 lat najstarszego znaku drogowego w Polsce i najstarszego zabytku jaki znajduje się w naszym mieście. Z tego powodu na Biegu nie zabraknie akcentów przypominających historię drogowego słupa.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO