WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Polonia wypunktowała Sokoła. Kleczewianie poza Pucharem Polski

Dodano: 21.04.2021 19:03
Źródło: LM.pl

Na ćwierćfinale swój udział w tegorocznym wojewódzkim Pucharze Polski zakończył Sokół Kleczew. Drużyna Mariusza Bekasa uległa Polonii Środa Wlkp. 0:2.

Starcie Sokoła z Polonią było bez wątpienia głównym kandydatem do miana hitu wśród ćwierćfinałowych par wojewódzkiego Pucharu Polski. Przebieg meczu nie przyniósł jednak ogromnych emocji. Średzianie przyjechali do Kleczewa z konkretnym planem, który zrealizowali, a Sokół nie miał zbyt wielu argumentów, by na działania rywali odpowiedzieć.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w dwunastej minucie w polu karnym piłkę odegrał Paweł Mandrysz, na bramkę uderzył Przemysław Brychlik, a zasłonięty Koliński nie zdążył z interwencją. Rezerwowy bramkarz między słupkami nie był jedyną zmianą w wyjściowym składzie Sokoła. Kleczewianie osłabieni byli brakiem Adriana Ligienzy i Łukasza Zagdańskiego. Snajpera na szpicy zastąpił Dominik Chromiński, a w środku pola zameldował się Maciej Adamczewski.

Po pierwszej strzelonej bramce Polonia dalej naciskała, trzy minuty później uderzenie Bartkowiaka z rzutu wolnego wybronił Koliński. W pierwszej połowie dobrą sytuację miał jeszcze Buczma, ale znów górą był bramkarz Sokoła. Kleczewianie byli bezzębni, zagrażać rywalom zaczęli dopiero po zmianie stron.

Po przerwie na boisko wszedł Wiktor Kacprzak, Chromiński zszedł na skrzydło i coś w końcu w ataku po stronie Sokoła zaczęło się dziać. Głównie po rzutach wolnych – dwukrotnie głową groźnie uderzał Kaliszan, w 52. minucie dobrze też próbował Chromiński, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Polonii. Gospodarze nazbyt się jednak odsłonili i w 57. minucie średzianie to wykorzystali. Po rzucie wolnym wyprowadzili kontratak wykończony przez Adama Boruckiego.

Sokół Kleczew przegrał 0:2 i odpadł z dalszej rywalizacji w wojewódzkim Pucharze Polski. W rozgrywkach nie ma już żadnego z przedstawicieli regionu konińskiego, kleczewianie byli ostatnim reprezentantem wschodniej Wielkopolski. Drużynie Mariusza Bekasa pozostała walka o utrzymanie w III lidze. Na razie idzie to Sokołowi bardzo dobrze. Najbliższe spotkanie w niedzielę w Gnieźnie, gdzie kleczewianie zmierzą się z Mieszkiem.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 0:2 (12' Przemysław Brychlik, 57' Adam Borucki)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg, Mikołaj Zawistowski, Stanisław Wędzelewski (61' Marcel Koziorowski), Maciej Adamczewski (45' Wiktor Kacprzak), Michał Ciarkowski, Mateusz Cegiełka (76' Konrad Kobylarek), Norbert Grzelak (61' Mateusz Majer), Dominik Chromiński.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO