WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Po jedenastu latach wyjątkowa szabla wróciła w ręce koninianina

Dodano: 8.05.2021 21:34
Źródło: LM.pl

Olaf Stasiak triumfował w sobotę w XXVIII Memoriale Zenona Ryszewskiego. To pierwsze zwycięstwo zawodnika z Konina w tych zawodach od jedenastu lat.

W 2010 roku po raz ostatni reprezentant KKSz Konin wygrał Memoriał Zenona Ryszewskiego. W tradycyjnych zawodach upamiętniających jednego z założycieli konińskiego klubu zwyciężył wtedy Patryk Pałasz. Przez kolejne lata koninianie nie byli w stanie stanąć na najwyższym stopniu podium. Aż do tego roku – złoto i przechodnią szablę zdobył Olaf Stasiak.

Reprezentant KKSz Konin rozpoczął zmagania od pięciu zwycięstw w fazie grupowej. W części pucharowej pokonał kolejno Miłosza Bończaka (AZS AWF Katowice) 15:9, Mateusza Jasińskiego (AZS AWF Warszawa) 15:7, Jakuba Dzierniejkę (UKS 13 Białystok) 15:9, aż w końcu w finale dwukrotnego zwycięzcę Memoriału – Jakuba Ocińskiego (AZS AWF Katowice) 15:9. Stasiak wywalczył złoty medal i zdobył przechodnią szablę, którą rokrocznie otrzymuje zwycięzca Memoriału.

Na podium stanął również drugi szablista KKSz Konin. Adrian Stanisławski dotarł do półfinału, gdzie uległ Ocińskiemu 14:15, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Reprezentantów KKSz Konin nie zabrakło również w czołowej ósemce turnieju kobiet. Do półfinałów dotarły Sylwia Matuszak i Małgorzata Zawodniak. Matusza uległa przyszłej srebrnej medalistce Małgorzacie Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 9:15, a Zawodniak przegrała z późniejszą triumfatorką zawodów Zuzanną Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15. Obie koninianki zakończyły turniej rangi Pucharu Polski z brązowymi medalami.

Szabla kobiet:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
3. Małgorzata Zawodniak (KKSz Konin)
5. Daria Skonieczna (Szabla Ząbki)
6. Zuzanna Lenkiewicz (Zagłębie Sosnowiec)
7. Klaudia Malgrem (KS Karabela)
8. Paulina Porada (Zagłębie Sosnowiec).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
11. Natalia Nowinowska, 23. Zuzanna Buselt.

Szabla mężczyzn:
1. Olaf Stasiak (KKSz Konin)
2. Jakub Ociński (AZS AWF Katowice)
3. Jakub Dzierniejko (UKS 13 Białystok)
3. Adrian Stanisławski (KKSz Konin)
5. Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań)
6. Rafał Ziarnowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
7. Mateusz Jasiński (AZS AWF Warszawa)
8. Krzysztof Rychta (Victor Warszawa).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin:
9. Kacper Nowinowski, 14. Stanisław Świerk, 18. Michał Szreder, 19. Hubert Glasner, 22. Maurycy Dziublewski, 23. Kamil Sikorski, 24. Wojciech Kaczmarczyk, 29. Gracjan Jedwabny, 30. Mateusz Mańczak, 34. Igor Kacprzak, 35. Mateusz Stasiak.

fot. KKSz Konin

slajd 1 z 6
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO