LM.plSportPrezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środki na leczenie

Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środki na leczenie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środki na leczenie

Pilnej pomocy potrzebuje Mateusz Michalski, prezes Górnika Konin. Po ciężkim przejściu zakażenia koronawirusem wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Mateusz Michalski z Górnikiem Konin związany jest od lat. W przeszłości wspomagał finansowo klub z Konina, był również członkiem zarządu, a od 2017 roku jest prezesem Górnika. W ostatnich tygodniach przeszedł COVID-19. Ze względu na choroby współistniejące przebieg zakażenia był ciężki, a koronawirus doprowadził do sporych zniszczeń w jego organizmie.

Wirus zajął ponad 60% płuc doprowadzając do zwłóknień, dlatego wymaga ciągłej tlenoterapii i farmakoterapii. W wyniku powikłań konieczne są również wielokrotne natychmiastowe wizyty u specjalistów (tj. pulmonolog, kardiolog), ponieważ NFZ oferuje bardzo odległe terminy. Ponadto wymagana jest tzw. rehabilitacja po COVID-19, na którą również jest długi czas oczekiwania – wyliczają bliscy Mateusza Michalskiego.

Ze względu na chorobę Mateusz Michalski nie może prowadzić swojej firmy, która była jego jedynym źródłem dochodu. Stąd prośba o wsparcie w leczeniu prezesa konińskiego klubu. – Każdy związany z tym klubem wie, że to on zawsze wyciągał pomocną dłoń i był mu oddany całym sercem. Teraz przyszedł czas, gdy to my w jego imieniu szukamy pomocy – czytamy na stronie specjalnie uruchomionej internetowej zbiórki.

Do tej pory udało się zgromadzić niemal 1,5 tys. zł. Wspomóc Mateusza Michalskiego można TUTAJ.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole