WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

V liga. Sensacja w Mroczeniu z GKS, niespodzianka w Słupcy

Dodano: 9.05.2021 20:18
Źródło: LM.pl

Kolejny bardzo udany weekend mają za sobą zespoły z regionu konińskiego grające w V lidze. GKS Sompolno sensacyjnie pokonał wicelidera z Mroczenia, a na drugie miejsce awansował SKP Słupca.

Słupczanie w sobotę podejmowali lidera tabeli Victorię Skarszew. SKP świetnie wykorzystał szansę powrotu na podium, pokonując rywali 3:1 po bramkach Igora Sarnowskiego, Tomasza Koziorowskiego i Szymona Szczęsnego. Dzięki wygranej SKP awansował na drugie miejsce z dorobkiem 50 punktów i stratą trzech oczek do lidera, mając jednocześnie jeden mecz rozegrany mniej.

Wysokie zwycięstwo zanotował Polonus Kazimierz Biskupi, rozbijając u siebie Zefkę Kobyla Góra 4:0. Dwa gole strzelił Damian Maciejewski, jednego Szymon Ćwiek, a jedna bramka padła po samobójczym strzale Daniela Cerbińskiego. Polonus utrzymał dziesiąte miejsce w tabeli i ma na koncie 37 punktów.

Tuż za zespołem z Kazimierza Biskupiego plasuje się MKS Dąbie. Beniaminek V ligi w weekend też triumfował, pokonując u siebie KS Opatówek 2:1. Dzięki temu MKS awansował na jedenaste miejsce i ma na koncie 30 punktów.

Awansował też GKS Sompolno, który był autorem największej chyba niespodzianki w weekend. Zespół z powiatu konińskiego pokonał na wyjeździe ówczesnego wicelidera – Orła Mroczeń. GKS zwyciężył 3:1 po dwóch trafieniach Przemysława Jankowskiego i jednej bramce Kacpra Klimczaka. Drużyna z Sompolna zajmuje obecnie dwunaste miejsce i ma na koncie 29 punktów.

Na czternastą lokatę spadli Zjednoczeni Rychwał. To jedyny reprezentant regionu konińskiego, który w weekend przegrał. Na wyjeździe uległ Stali Pleszew 1:7. Honorową bramkę dla Zjednoczonych zdobył Karol Nowak. Drużyna z Rychwała ma obecnie na koncie 27 punktów.

Punkcik do swojego dorobku dołożyła Tulisia Tuliszków, remisując 4:4 z Piastem Kobylin. Tulisia wciąż zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli, ale ma już na koncie jedenaście punktów.

Kolejne spotkania w przyszły weekend. Polonus Kazimierz Biskupi zagra na wyjeździe z Vitcovią Witkowo, Tulisia Tuliszków podejmie SKP Słupca, Zjednoczeni Rychwał zagrają z Piastem Czekanów, a GKS Sompolno podejmie MKS Dąbie.

SKP Słupca – Victoria Skarszew 3:1 (28' Igor Sarnowski, 51' Tomasz Koziorowski, 88' Szymon Szczęsny – 48' Kacper Zmyślony)

Polonus Kazimierz Biskupi – Zefka Kobyla Góra 4:0 (49', 75' Damian Maciejewski, 58' Szymon Ćwiek, 68' Daniel Cerbiński (sam.))

MKS Dąbie – KS Opatówek 2:1

Orzeł Mroczeń – GKS Sompolno 1:3 (90'+ Łukasz Gajewski – 21', 24' Przemysław Jankowski, 60' Kacper Klimczak)

Stal Pleszew – Zjednoczeni Rychwał 7:1 (6', 69', 90'+ Bartłomiej Bąkowski, 26, 64' Patryk Adamski, 62', 90' Jeremi Wabiński – 55' Karol Nowak)

Piast Kobylin – Tulisia Tuliszków 4:4 (16', 48', 86' Jakub Smektała, 72' Mateusz Wachowiak – 6', 30', 56', 65')

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO