Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportWalkower dla Górnika za mecz z Nielbą. Za mało młodzieżowców

Walkower dla Górnika za mecz z Nielbą. Za mało młodzieżowców

Pomorski ZPN przyznał Górnikowi Konin walkower za ostatni mecz z Nielbą Wągrowiec. W zespole gości wystąpiło zbyt mało młodzieżowców.

Pomorski ZPN zweryfikował wynik ostatniego meczu Górnika Konin z Nielbą Wągrowiec. Na boisko biało-niebiescy wygrali 3:2, ale w klasyfikacji wyników rezultat meczu zapisany zostanie jako 3:0 dla Górnika. Wszystko z powodu zbyt małej liczby młodzieżowców w barwach gości.

W 85. minucie boisko opuścił dziewiętnastoletni Mikołaj Ortyl. Zamiast niego wszedł 32-letni Łukasz Iskrzyński. Przez ostatnie kilka minut Nielba grała bez przepisowych dwóch młodzieżowców na boisku i za to ukarana została walkowerem.

Ta decyzja w sytuacji Górnika zmienia niewiele. Koninianie i tak wywalczyli trzy punkty na murawie. Nieznacznie poprawił się bilans bramkowy zespołu z Konina. Obecnie wynosi on 20:68.