WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Lech Poznań najlepszy w Pro-Turnieju. Wielki sukces organizatorów

Dodano: 16.05.2021 20:46
Źródło: LM.pl

Tu będą turnieje kategorii europejskiej – mówił w sobotę w rozmowie z naszym portalem Piotr Turbański, szef Pro-Turniejów. Sądząc po tym co się działo w trakcie weekendu w Ślesinie i Licheniu Starym można być tego niemal pewnym.

Na boiskach w Ślesinie i Licheniu Starym gościły Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, GKS Katowice, czyli uznane w polskim futbolu firmy. Nie zabrakło także mniejszych klubów, takich jak AP Limanovia, a łącznie udział wzięły 24 drużyny.

Z naszego regionu wystartowały Szkoła Mistrzostwa Sportowego APR ze Ślesina, która uplasowała się na dobrej, ósmej lokacie w grupie złotej oraz AP Reissa Konin, która zajęła również ósme miejsce, ale w grupie brązowej. Imprezę wygrali zaś młodzi piłkarze z Akademii Lecha Poznań U-11, którzy po rzutach karnych okazali się lepsi od swoich rówieśników z ŁKS-u Łódź.

W finałowym meczu emocji nie brakowało, a kolorytu dodawali rodzice młodych adeptów sztuki piłkarskiej, którzy w klubowych barwach dopingowali swoje pociechy. Co warto podkreślić – pomiędzy fanami (rodzicami) Lecha, ŁKS-u, czy Wisły nie dochodziło do żadnych spięć, a jedyne pojedynki jakie ze sobą toczyli, to te na głośniejszy doping.

Oprócz nagród zespołowych przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Jeremi Ciach z ŁKS Łódź, królem strzelców – Bartosz Przybyłko z Wisły Kraków, a najlepszym zawodnikiem Fanciszek Adamczak ze zwycięskiego Lecha Poznań.

Jego trener, Mikołaj Pater wysoko ocenił rywalizację, a także całą otoczkę: – Brawa dla organizatorów, ponieważ samo miejsce jest naprawdę dobre. Świetne boiska do gry, jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział. Rywalizowaliśmy z czołowymi polskimi zespołami. Cieszy, że w tak trudnych czasach mogliśmy tutaj przyjechać. Było dużo meczów na wysokiej intensywności, cieszy wygrana w finale, co nie ukrywam – było naszym celem. Tego wymagamy, jeżeli chodzi o Akademię, uczymy chłopców, aby rywalizować na najwyższym poziomie i pokazywać swoje umiejętności. Wielkie brawa dla organizatorów, dla LKS Ślesin, trzymam kciuki, aby dalej to szło w tym kierunku. Dla naszego regionu bardzo ważne jest, aby ci młodzi chłopcy mieli takie możliwości rozwoju, a najlepsi trafiali do coraz mocniejszych klubów.

Klasyfikacja turnieju Grupa Złota:
1. Lech Poznań
2. ŁKS Łódź
3. Wisła Kraków
4. FC Wrocław Academy
5. Jaguar Gdańsk
6. AP Limanovia
7. Legia Warszawa
8. SMS APR Ślesin
9. Jagiellonia Białystok
10. Talent Warszawa.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Walory

slajd 1 z 32
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO