LM.plSportIV liga. Druga wygrana Olimpii z rzędu. Odskoczyli rywalom

IV liga. Druga wygrana Olimpii z rzędu. Odskoczyli rywalom

3:1 zwyciężyła Olimpia Koło w sobotnim meczu z Polonią Marcinkami Kępno. Dzięki temu zespół Łukasza Kujawy utrzymał piąte miejsce w tabeli i odskoczył swoim rywalom.

Kolanie w sobotę podejmowali Polonię Marcinki Kępno, wciąż walczącą o utrzymanie w rozgrywkach. Różnice punktowe w środku stawki grupy spadkowej IV ligi są bardzo małe i każde zdobyte oczko ma znaczenie. W sobotę piłkarze Olimpii mogli cieszyć się z kompletu punktów, bo pokonali rywali 3:1.

Wynik w szóstej minucie otworzył Krystian Sobieraj, wykorzystując rzut karny. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli za sprawą Szymona Bartosika. Goście kontaktowe trafienie zdobyli w 60. minucie, ale odpowiedź Olimpii była niemal natychmiastowa. Drugą bramkę zanotował Bartosik, ustalając wynik spotkania. W końcówce gospodarze musieli sobie jeszcze radzić w dziesiątkę, bo drugi żółty kartonik obejrzał Konrad Mechowski.

Była to druga z rzędu wygrana kolan. Zespół Łukasza Kujawy utrzymał piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Nad obecną strefą spadkową kolanie mają obecnie trzy oczka przewagi, ale nie mogą się jeszcze czuć zbyt pewnie – zmiana sytuacji w wyższych ligach może spowodować rozszerzenie liczby spadających zespołów z IV ligi.

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra w najbliższą sobotę. Będzie to wyjazdowe starcie z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

Olimpia Koło – Polonia Marcinki Kępno 3:1 (6' Krystian Sobieraj, 43', 67' Szymon Bartosik – 60' Jakub Górecki)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Szymon Bartosik, Robert Jędras, Konrad Mechowski, Damian Siek, Michał Rutkowski, Mikołaj Makarowicz (59' Adam Kozajda), Patryk Olczyk, Krystian Sobieraj (83' Kamil Krysiak), Aleks Sieradzki, Mikołaj Czajka.