LM.plSportV liga. Nadrabiali zaległości. SKP Słupca umocnił się na podium

V liga. Nadrabiali zaległości. SKP Słupca umocnił się na podium

Już pięć punktów przewagi mają piłkarze SKP Słupca nad kolejnymi zespołami w tabeli. W środę V-ligowcy rozegrali zaległą 21. kolejkę.

Osiemnaste zwycięstwo w sezonie zanotował SKP Słupca, pokonując u siebie KS Opatówek 3:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale gole Kamila Sroki i Piotra Witowskiego pozwoliły słupczanom jeszcze przed przerwą samemu prowadzić. Wynik w drugiej połowie ustalił Piotr Witowski. SKP zwiększył przewagę nad niżej sklasyfikowanymi zespołami do pięciu punktów, a do lidera ze Skarszewa wciąż traci trzy oczka, mając jeden mecz rozegrany mniej.

Trzy gole w 31 minut to dorobek Krzysztofa Słowińskiego ze środowego starcia Polonusa Kazimierz Biskupi z MKS Dąbie. Kazimierzanie pokonali beniaminka 3:0 i sukcesywnie zbliżają się do wyżej sklasyfikowanych drużyn. Obecnie Polonus zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 41 punktów, a MKS Dąbie pozostał na trzynastym miejscu z 30 punktami.

Blisko punktów w weekend był GKS Sompolno, ale ostatecznie przegrał 3:4 z Piastem Kobylin. Dwa gole dla GKS zdobył Bartosz Domaniewski, a jedną samobójczą bramkę zanotował Jakub Siepa. Zespół z Sompolna spadł na dwunaste miejsce z dorobkiem 32 punktów.

Liderowi ze Skarszewa nie podołali Zjednoczeni Rychwał. Drużyna z powiatu konińskiego przegrała 2:8. Sześć bramek dla Victorii zanotował Mateusz Stefianiak, dla Zjednoczonych strzelali Szymon Jezierski i Karol Nowak. Zespół z Rychwała cały czas zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów.

Bez punktów środę zakończyła też Tulisia Tuliszków. U siebie tuliszkowianie ulegli GKS Rychtal 1:5. Honorową bramkę dla gospodarzy zanotował Artur Raszewski. Tulisia zajmuje siedemnaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem jedenastu punktów.

Kolejne spotkania już w najbliższy weekend. Zjednoczeni Rychwał zagrają na wyjeździe z Orłem Mroczeń, SKP Słupca podejmie Piasta Kobylin, Polonus Kazimierz Biskupi zmierzy się z Victorią Skarszew, Tulisia Tuliszków zagra z Raszkowianką Raszków, MKS Dąbie podejmie GKS Rychtal, a pauzować będzie GKS Sompolno.

SKP Słupca – KS Opatówek 3:1 (42&39; Kamil Sroka, 44&39;, 72&39; Piotr Witowski – 25&39; Wojciech Kranc)

Polonus Kazimierz Biskupi – MKS Dąbie 3:0 (58&39;, 78&39;, 89&39; Krzysztof Słowiński)

Piast Kobylin – GKS Sompolno 4:3 (21&39; Jakub Smektała, 25&39; Adam Kurzawa, 57&39; Mateusz Wachowiak, 63&39; Damian Ratajczak – 60&39;, 72&39; Bartosz Domaniecki, 68&39; Jakub Siepa (sam.))

Victoria Skarszew – Zjednoczeni Rychwał 8:2 (2&39;, 57&39;, 68&39;, 82&39;, 85&39;, 88&39; Mateusz Stefaniak, 9&39; Jakub Jóźwiak, 59&39; Dawid Cichorek – 40&39; Szymon Jezierski, 90&39;+ Karol Nowak)

Tulisia Tuliszków – GKS Rychtal 1:5 (63&39; Artur Raszewski – 3&39;, 9&39; Bartłomiej Zapiór, 55&39; Łukasz Rogowski, 84&39;, 90&39;+ Miłosz Kostrzewa).