LM.plSportV liga. Nadrabiali zaległości. SKP Słupca umocnił się na podium

V liga. Nadrabiali zaległości. SKP Słupca umocnił się na podium

Już pięć punktów przewagi mają piłkarze SKP Słupca nad kolejnymi zespołami w tabeli. W środę V-ligowcy rozegrali zaległą 21. kolejkę.

Osiemnaste zwycięstwo w sezonie zanotował SKP Słupca, pokonując u siebie KS Opatówek 3:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale gole Kamila Sroki i Piotra Witowskiego pozwoliły słupczanom jeszcze przed przerwą samemu prowadzić. Wynik w drugiej połowie ustalił Piotr Witowski. SKP zwiększył przewagę nad niżej sklasyfikowanymi zespołami do pięciu punktów, a do lidera ze Skarszewa wciąż traci trzy oczka, mając jeden mecz rozegrany mniej.

Trzy gole w 31 minut to dorobek Krzysztofa Słowińskiego ze środowego starcia Polonusa Kazimierz Biskupi z MKS Dąbie. Kazimierzanie pokonali beniaminka 3:0 i sukcesywnie zbliżają się do wyżej sklasyfikowanych drużyn. Obecnie Polonus zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 41 punktów, a MKS Dąbie pozostał na trzynastym miejscu z 30 punktami.

Blisko punktów w weekend był GKS Sompolno, ale ostatecznie przegrał 3:4 z Piastem Kobylin. Dwa gole dla GKS zdobył Bartosz Domaniewski, a jedną samobójczą bramkę zanotował Jakub Siepa. Zespół z Sompolna spadł na dwunaste miejsce z dorobkiem 32 punktów.

Liderowi ze Skarszewa nie podołali Zjednoczeni Rychwał. Drużyna z powiatu konińskiego przegrała 2:8. Sześć bramek dla Victorii zanotował Mateusz Stefianiak, dla Zjednoczonych strzelali Szymon Jezierski i Karol Nowak. Zespół z Rychwała cały czas zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów.

Bez punktów środę zakończyła też Tulisia Tuliszków. U siebie tuliszkowianie ulegli GKS Rychtal 1:5. Honorową bramkę dla gospodarzy zanotował Artur Raszewski. Tulisia zajmuje siedemnaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem jedenastu punktów.

Kolejne spotkania już w najbliższy weekend. Zjednoczeni Rychwał zagrają na wyjeździe z Orłem Mroczeń, SKP Słupca podejmie Piasta Kobylin, Polonus Kazimierz Biskupi zmierzy się z Victorią Skarszew, Tulisia Tuliszków zagra z Raszkowianką Raszków, MKS Dąbie podejmie GKS Rychtal, a pauzować będzie GKS Sompolno.

SKP Słupca – KS Opatówek 3:1 (42' Kamil Sroka, 44', 72' Piotr Witowski – 25' Wojciech Kranc)

Polonus Kazimierz Biskupi – MKS Dąbie 3:0 (58', 78', 89' Krzysztof Słowiński)

Piast Kobylin – GKS Sompolno 4:3 (21' Jakub Smektała, 25' Adam Kurzawa, 57' Mateusz Wachowiak, 63' Damian Ratajczak – 60', 72' Bartosz Domaniecki, 68' Jakub Siepa (sam.))

Victoria Skarszew – Zjednoczeni Rychwał 8:2 (2', 57', 68', 82', 85', 88' Mateusz Stefaniak, 9' Jakub Jóźwiak, 59' Dawid Cichorek – 40' Szymon Jezierski, 90'+ Karol Nowak)

Tulisia Tuliszków – GKS Rychtal 1:5 (63' Artur Raszewski – 3', 9' Bartłomiej Zapiór, 55' Łukasz Rogowski, 84', 90'+ Miłosz Kostrzewa).