LM.plSportD. Pietrzyk: „Wiedzieliśmy że ich dopadniemy. I ich dopadliśmy”

D. Pietrzyk: „Wiedzieliśmy że ich dopadniemy. I ich dopadliśmy”

W ostatnim meczu tego sezonu Start Konin wygrał na wyjeździe z APR Poznań 31:27 (12:13). – To oni na papierze byli faworytem. My natomiast graliśmy swoje – powiedział po spotkaniu trener Dariusz Pietrzyk.

Stawką zaległego meczu 14. kolejki było miejsce na podium w III lidze piłkarzy ręcznych. Start Konin nie był faworytem, ale krok po kroku realizował swój plan. – Taka jest właśnie piłka ręczna. Mamy 60. minut na rozstrzygnięcie meczu. Czasami trzeba być cierpliwym, ale zawsze należy grać konsekwentnie i to robiliśmy dzisiaj – wyjaśniał po meczu trener Startu, Dariusz Pietrzyk.

Mimo, że początkowe minuty były nerwowe, to z czasem konińscy szczypiorniści zaczęli pokazywać swoją jakość. – Jestem bardzo wdzięczny mojej drużynie za to, że posłuchali moich wskazówek. Graliśmy to, co chcieliśmy grać i czekaliśmy na okazje. Takie się zdarzyły i potrafiliśmy je wykorzystać. Po prostu byliśmy lepsi – ocenił początek spotkania szkoleniowiec koninian.

Przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią wpłynęła na początkowe minuty. – Widać było naszą nieskuteczność, tak długa przerwa w rozgrywkach powoduje, że zawodnicy na treningach nie są w rytmie meczowym. To był nasz pierwszy po prawie dwóch miesiącach przerwy i zarazem ostatni mecz w lidze i to od razu o taką stawkę. Dużo było sytuacji, w których nie trafialiśmy w sytuacjach sam na sam, ale to nie dlatego, że zawodnicy nie mieli koncentracji. Mieli, tylko było widać brak ogrania, brak rytmu meczowego.

Miejsca na podium trudno nie uznać za bardzo dobry wynik. – Trzecie miejsce to nasz wielki sukces. Widać było różnicę na boisku w wieku, w warunkach fizycznych. Nasz zespół jest młody, do tego gra kilku bardziej doświadczonych chlopaków. A po APR Poznań widać, że to zgrana ekipa, która ma za sobą kilka lat grania. Oni byli faworytem na papierze. My graliśmy swoje i to jest dla nas największy plus dzisiejszego spotkania. Zagraliśmy naprawdę wspaniały mecz z takim przeciwnikiem. W Koninie przegraliśmy pięcioma bramkami. A dzisiaj proszę bardzo. Świetnie walczyliśmy w obronie, bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie. Moi zawodnicy uwierzyli w nasze założenia taktyczne. Wiedzieliśmy że ich dopadniemy. I ich dopadliśmy. Kibice mogli zobaczyć naprawdę super mecz – zakończył Dariusz Pietrzyk.

Tekst i foto: Dariusz Walory

Dariusz Pietrzyk: „Wiedzieliśmy że ich dopadniemy. I ich dopadliśmy”