LM.plSportV liga. Przełamanie Zjednoczonych, udany weekend naszych drużyn

V liga. Przełamanie Zjednoczonych, udany weekend naszych drużyn

Aż cztery zwycięstwa zanotowali w ten weekend reprezentanci regionu konińskiego w V lidze. Pierwszą wygraną od połowy listopada zanotowali Zjednoczeni Rychwał.

Pozycję lidera V ligi utrzymał SKP Słupca, który na wyjeździe pokonał Astrę Krotoszyn 2:0. Słupczanie objęli prowadzenie w pierwszych minutach po samobójczej bramce Dariusza Reyera, a po zmianie stron podwyższył Michał Lorencki. SKP ma na koncie 65 punktów, tyle samo, co Victoria Skarszew.

Oczko wyżej w końcu wskoczył Polonus Kazimierz Biskupi. Kazimierzanie od dłuższego czasu gonili wyżej sklasyfikowane zespoły i w końcu udało im się wyprzedzić Astrę Krotoszyn. Polonus wygrał skromnie na wyjeździe z Tulisią Tuliszków po golu Bartosza Kowalskiego i zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli. Tulisia mimo porażki pozostała na siedemnastym miejscu z czternastoma oczkami na koncie.

Pewne zwycięstwo u siebie zanotował w niedzielę GKS Sompolno, pokonując KS Opatówek 4:0. Dzięki temu zespół z Sompolna awansował na jedenastą pozycję z dorobkiem 38 punktów.

Przełamali się w końcu Zjednoczeni Rychwał, którzy na zwycięstwo czekali od połowy listopada ubiegłego roku. U siebie zespół z Rychwała pokonał MKS Dąbie 6:2. Dzięki temu Zjednoczeni awansowali na trzynaste miejsce w klasyfikacji, zrównując się dorobkiem punktowym z czternastym MKS.

Kolejne spotkania już za kilka dni. W środę Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Piasta Kobylin. Dzień później zagra reszta stawki: Tulisia Tuliszków na wyjeździe ze Stalą Pleszew, SKP Słupca na wyjeździe z Raszkowianką Raszków, GKS Sompolno u siebie z Astrą Krotoszyn, a MKS Dąbie u siebie z Zefką Kobyla Góra. Pauzować będą Zjednoczeni Rychwał.

Astra Krotoszyn – SKP Słupca 0:2 (5' Dariusz Reyer (sam.), 69' Michał Lorencki)

Tulisia Tuliszków – Polonus Kazimierz Biskupi 0:1 (87' Bartosz Kowalski)

GKS Sompolno – KS Opatówek 4:0

Zjednoczeni Rychwał – MKS Dąbie 6:2.