LM.plSportPuchar Term Maltańskich. Jedenaście medali dla Iskry Konin

Puchar Term Maltańskich. Jedenaście medali dla Iskry Konin

Pięciu zawodników Iskry Konin stawało na podiach podczas Pucharu Term Maltańskich. Łącznie w Poznaniu wystartowało siedemnastu reprezentantów naszego miasta.

Łącznie Iskra Konin w Poznaniu zdobyła jedenaście medali. Najwięcej, bo aż cztery, przywiozła Marcelina Sadłocha. Koninianka trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: na 100 stylem zmiennym, na 50 m stylem grzbietowym i na 50 m stylem dowolnym. Ponadto zdobyła jeszcze srebro na 50 m stylem klasycznym.

Jeden złoty medal wywalczył Patryk Grabiński, wygrywając na dystansie 50 m stylem klasycznym. Dwa srebra, na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym, zdobyła Amelia Sadłocha. Pływaczka Iskry dołożyła jeszcze brąz na 50 m stylem dowolnym. Srebro na 50 m stylem grzbietowym i brąz na 50 m stylem dowolnym dołożył Borys Piątkowski, a brąz na 50 m stylem grzbietowym – Wiktoria Janiak.

W generalnej klasyfikacji Iskra Konin uplasowała się na szóstym miejscu.