LM.plSportIV liga. Wygrana Wilków, ale utrzymania jeszcze nie ma

IV liga. Wygrana Wilków, ale utrzymania jeszcze nie ma

Po horrorze emocjonalnym jaki w zeszłą niedzielę zafundowali swoim kibicom i trenerowi piłkarze Wilków, tym razem musieli sprostać presji w walce z desperacko walczącą o utrzymanie Polonią Leszno. Dzisiejsza wikotria wydatnie przybliżyła utrzymanie się w IV lidze.

Nadzieją na dobry wynik mogła być potyczka z czwartej kolejki bieżącego sezonu, w której wilczynianie zdecydowanie wygrali z drużyną z Leszna 4:1. Teraz chcieli powtórzyć tamto osiągnięcie.

I co by nie mówić o grze Wilków w ostatnich tygodniach, tak jedno jest pewne – w meczach z ich udziałem zdecydowanie nie można się nudzić.

Wynik otworzyli jednak gospodarze, a autorem gola Adam Piwoński, który Huberta Rachubińskiego zaskoczył strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Nie podłamało to jednak piłkarzy Wilków, którzy już pięć minut później doprowadzili do remisu. Gola także po kornerze, tyle że rozegranym krótko, strzelił Krystian Robak.

Następna dobra akcja i kolejna bramka dla Wilków! Tym razem goście świetnie rozegrali kontrę i wyszli na prowadzenie 2:1. Ale na tym oczywiście nie koniec. 37. minuta przyniosła podwyższenie wyniku dla podopiecznych trenera Michała Grzywacza. Strzał Wiktora Mochalskiego bezpośrednio z rzutu wolnego wylądował w siatce. Do przerwy więc mnóstwo emocji i na takie zanosiło się także w drugich 45-ciu mintach.

Nie mogło być inaczej, skoro tuż po wznowieniu gry gospodarze złapali kontakt i zabawa niejako zaczęła się na nowo. Remis w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie nikogo nie urządzał. Co na to Wilki? Spokojnie i konsekwetnie budowały swoje ataki, i taka gra przyniosła efekt w 65. minucie. Rzut karny po faulu w obrębie „jedenastki” na gola zamienił Mateusz Majewski.

W kolejnych minutach sytuację na boisku próbowały zmienić obie ekipy, ale żadnej się to już nie udało i goście wygrali 4:2. Dzisiejsze zwycięstwo spowodowało, że wilczynianie są bliscy utrzymania się w IV lidze. Z większym spokojem mogą więc udać się na kolejne dwa wyjazdy. W nich zmierzą się z Kotwicą Kórnik i TPS-em Winogrady.

Polonia 1912 Leszno – Wilki Wilczyn 2:4 (10',46' Adam Piwoński – 15' Krystian Robak, 25' Kamil Kwiatkowski, 37' Wiktor Mochalski, 65' Mateusz Majewski)

Wilki Wilczyn (skład wyjściowy): Hubert Rachubiński – Mateusz Majewski, Krystian Robak, Emanuel Mikołajczyk, Marcin Balalja, Dominik Jesiołowski, Kamil Kwiatkowski, Nikodem Lipiński, Mikołaj Nowakowski, Patryk Szymaniak, Wiktor Mochalski