WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Trenowali krav magę. Powstanie sekcja przy Sparcie Konin?

Dodano: 9.06.2021 11:47
Źródło: LM.pl

Kilkanaście osób wzięło udział w pokazowym treningu krav magi zorganizowanym przez Spartę Konin. To może być zalążek przyszłej sekcji konińskiego klubu.

Trening pokazowy zorganizowany został przez MKS Sparta Konin oraz Centrum Szkolenia Krav Maga zrzeszone w international Krav Maga Federation. Poprowadził go Piotr Choiński – wykwalifikowany instruktor tego systemu walki. Krav maga to system samoobrony stworzony w latach 30. XX w. w Czechosłowacji, a następnie rozwijany przez kolejne lata w Izraelu. W przeciwieństwie do innych sztuk walki krav maga skupia się na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych kontratakach. Opiera się na naturalnych odruchach człowieka.

Szukaliśmy motywacji dla naszych piłkarzy. Na boisku nie raz wydawało się, że brakuje im odwagi, cwaniactwa. Powstał pomysł, żeby zorganizować trening pokazowy sztuk walki – mówił o tym, jak zrodził się pomysł pokazowego treningu Waldemar Lewandowski, do niedawna jeszcze prezes Sparty Konin. – Postawiliśmy na coś, czego w Koninie nie ma. Przy okazji powstał pomysł, że może powstanie sekcja przy Sparcie.

W pierwszych zajęciach wzięło udział kilkanaście osób. Jeżeli zainteresowanie się utrzyma, sekcja może ruszyć od września. Byłaby to realizacja jednego z pomysłów władz Sparty Konin – by klub był wielosekcyjny. – To jest pierwszy krok. Zobaczymy, czy to się zawiąże. Za pół roku pewnie będzie wiadomo – mówi Waldemar Lewandowski.

On sam prezesem Sparty już nie jest, z powodów osobistych zrezygnował z tej funkcji kilka dni temu, ale w klubie nadal pozostaje i działa. Obecny sezon piłkarski dla Sparty był udany, zespół juniorów młodszych zapewnił już sobie awans do ligi wojewódzkiej. Trwają również przygotowania do stworzenia nowych drużyn młodzieżowych w konińskim klubie.

slajd 1 z 6
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO