WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sezon do zapomnienia. Dobre transfery kontra kontuzje

Dodano: 9.06.2021 13:48
Źródło: LM.pl

To mógł być naprawdę dobry sezon dla Medyka POLOmarket Konin. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna – konińska drużyna nie tylko nie włączyła się na serio do walki o mistrzostwo Polski, ale nie była nawet w stanie stanąć na podium.

Czwarte miejsce w Ekstralidze na koniec sezonu to bolesny cios dla czterokrotnego mistrza Polski. Bolesny tym bardziej, że wiosną Medyk POLOmarket prezentował się naprawdę nieźle, a oglądanie gry zespołu Romana Jaszczaka często mogło się podobać. Czego więc zabrakło, by nie zanotować najgorszego sezonu od wielu lat?

Za mało punktów z czołówką

Po pierwsze trzeba zauważyć, że zmieniła się, i to drastycznie, sama Ekstraliga. Mistrz Polski, Czarni Sosnowiec, po raz pierwszy od sześciu lat (nie licząc zakończonego przedwcześnie zeszłego sezonu) nie uzbierał co najmniej 60 punktów. Liczba zespołów, które przekroczyły granicę 30 punktów sięgnęła siedmiu. O dziwo jednak, Medyk POLOmarket z tym wyrównaniem tabeli radził sobie nieźle. Zaliczył de facto jedną bolesną wpadkę, 1:4 z Olimpią Szczecin. Do tego dwa remisy w Krakowie i u siebie z GKS Katowice, ale to akurat wyniki akceptowalne.

Co przesądziło o mistrzostwie to nieumiejętność punktowania z czołówką. Siedem punktów z 24 możliwych do zdobycia z pierwszą piątką tabeli to zdecydowanie za mało. Znów jednak – w większości przegranych meczów z czołówką Medyk POLOmarket nie zawiódł na całej linii. Z UKS SMS potrafił się podnieść i gonić wynik z 0:3. W Łęcznej wypuścił punkty z rąk w samej końcówce. Z Czarnymi przegrał jedną bramką. Zadecydowały detale – czasem indywidualny błąd, czasem może brak koncentracji lub motywacji od początku, czasem pewnie przygotowanie do meczu, czy przyjęta taktyka. Niby niewiele, ale kosztowało podium.

Maskiewicz objawieniem sezonu

Dominika Kopińska, Nicole Zając, Klaudia Fabová, Olga Sirant, Alicja Piechocka – to lista tylko poważnych, długotrwałych kontuzji w szeregach Medyka POLOmarket Konin. Gdyby dołożyć do tego mniejsze, bardziej trywialne urazy, byłaby jeszcze dłuższa. Bez wątpienia koniński zespół w tym sezonie musiał grać w mocno okrojonym składzie. Można tylko gdybać, na jakim skończyłby miejscu, gdyby zdrowie piłkarkom dopisywało.

następna
strona 1/2

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   sezon 2020/2021

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Prawda jest taka, że im piłka kobieca będzie coraz bardziej popularna w dużych i bogatych ośrodkach np. Wrocław, Gdańsk, Łódź, Warszawa, to o sukcesy Medyka będzie coraz ciężej. A gdy wzorem lig zachodnich przy męskich klubach Ekstraklasy powstaną kobiece (jak w Śląsku Wrocław) to może być wtedy ciężko nawet o miejsce w najwyższej lidze. Mam nadzieję, że się mylę, bo w tej chwili Medyk, to tak naprwdę już ostatni klub sportowy na jako takim poziomie, w tym upadającym we wszystkich dziedzinach życia mieście."Oglądanie gry zespołu Romana Jaszczaka często mogło się podobać" - nie rozumiem tego zdania proszę autora tekstu. Chyba bardziej sensownie by brzmiało: "gra zespołu Romana Jaszczaka często mogła się podobać".
Dodano: 09.06.2021 20:06    Przez: Andrzej Kowalski
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO