LM.plSportV liga. SKP Słupca już pewny co najmniej barażów o IV ligę

V liga. SKP Słupca już pewny co najmniej barażów o IV ligę

Dodano: , Żródło: LM.pl
V liga. SKP Słupca już pewny co najmniej barażów o IV ligę

Jedenaście punktów przewagi nad trzecim zespołem w tabeli na trzy kolejki przed końcem sezonu – to dorobek, który zapewnia SKP Słupca udział co najmniej w barażach o IV ligę. W środę V-ligowcy rozegrali zaległą 24. kolejkę.

SKP Słupca walczy oczywiście o bezpośredni awans do IV ligi, ale nawet jeżeli ta sztuka słupczanom się nie powiedzie, mają już zagwarantowany udział w barażach. W środę zespół ze Słupcy pokonał na wyjeździe Zjednoczonych Rychwał 3:1 po golach Kacpra Kajdana, Piotra Witowskiego i samobójczym trafieniu Michała Jankowskiego. Dla gospodarzy honorową bramkę strzelił Damian Tylak. SKP utrzymał pozycję lidera, mając tyle samo punktów, co Victoria Skarszew. Natomiast Zjednoczeni spadli na czternaste miejsce z 33 oczkami na koncie.

Utrzymanie w V lidze zapewnił już sobie Polonus Kazimierz Biskupi. Kazimierzanie w środę zremisowali z GKS Sompolno 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Mikołaj Kordyl, a dla gości – Patryk Lisowski. Jeden punkcik wywieziony z Sompolna pozwolił Polonusowi wypracować bezpieczną przewagę – zespół z Kazimierza Biskupiego może spaść maksymalnie dziesiąte miejsce, a ono gwarantuje pozostanie w V lidze. Na granicy cały czas balansuje GKS, zespół z Sompolna zajmuje obecnie dwunaste miejsce, które da utrzymanie lub spowoduje spadek w zależności od wyników w wyższych ligach.

Matematyczne szanse na pozostanie w V lidze ma jeszcze MKS Dąbie. Beniaminek rozgrywek w środę pokonał u siebie Orła Mroczeń 1:0. Gola strzelił Patryk Wojciechowski. MKS plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów.

Pewna spadku jest już Tulisia Tuliszków, ale w końcówce sezonu zespół z powiatu tureckiego zaczął punktować. W środę Tulisia bezbramkowo zremisowała z Vitcovią Witkowo. Dzięki temu powiększyła swój dorobek do piętnastu oczek i wciąż ma szansę na zakończenie sezonu na szesnastym miejscu.

Kolejne spotkania w najbliższy weekend. Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Raszkowiankę Raszków, SKP Słupca zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Pleszew, Tulisia Tuliszków powalczy o punkty z Orłem Mroczeń, GKS Sompolno podejmie Zjednoczonych Rychwał, a MKS Dąbie – Victorię Skarszew.

Zjednoczeni Rychwał – SKP Słupca 1:3 (10&39; Damian Tylak – 14&39; Michał Jankowski (sam.), 15&39; Kacper Kajdan, 19&39; Piotr Witowski)

GKS Sompolno – Polonus Kazimierz Biskupi 1:1 (15&39; Mikołaj Kordyl – 34&39; Patryk Lisowski)

MKS Dąbie – Orzeł Mroczeń 1:0 (78&39; Patryk Wojciechowski)

Vitcovia Witkowo – Tulisia Tuliszków 0:0.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole