LM.plSportIII liga. Demolka w Koszalinie, Sokół znów liderem grupy spadkowej

III liga. Demolka w Koszalinie, Sokół znów liderem grupy spadkowej

Wygraną 6:2 zakończył się mecz Sokoła Kleczew z Gwardią Koszalin. Dzięki temu zespół Mariusza Bekasa znów zajmują pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Kleczewianie jechali do Koszalina już bez presji wyniku, Sokół zapewnił sobie bowiem utrzymanie w III lidze. To musiało pomóc zespołowi Mariusza Bekasa, w starciu z Gwardią kleczewianie bowiem całkowicie zdominowali swojego rywala. Pomogli im w tym sami gospodarze – już w trzeciej minucie piłkę do własnej siatki skierował Daniel Wojciechowski i Sokół objął prowadzenie.

Gwardia mogła szybko wyrównać, ale po uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła jedynie w słupek. Kleczewianie zaś w 25. minucie podwyższyli, błąd bramkarza wykorzystał Dominik Chromiński, strzelając swoją dziewiętnastą bramkę w sezonie. Do przerwy Sokół prowadził 4:0. W 33. minucie podwyższył Michał Ciarkowski, a siedem minut później skuteczną dobitką popisał się Wiktor Kacprzak.

Zaraz po zmianie stron na 5:0 strzelił Łukasz Zagdański, wykorzystując podanie z prawej strony boiska. Chwilę później padł pierwszy gol dla Gwardii. Niefortunną interwencją po rzucie rożnym popisał się Wiktor Kacprzak, kierując piłkę do własnej siatki. W końcówce meczu padły jeszcze dwie bramki. Najpierw na 6:1 podwyższył Mateusz Cegiełka, a w 90. minucie z dystansu straty Gwardii zmniejszył Adam Gross.

Była to szesnasta wygrana Sokoła w tym sezonie. Kleczewianie ponownie wyprzedzili w tabeli Kotwicę Kołobrzeg i awansowali na pozycję lidera III ligi z dorobkiem 54 punktów. Kolejne spotkanie, wyjątkowo, już w najbliższy czwartek. Sokół zagra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

Gwardia Koszalin – Sokół Kleczew 2:6 (49' Wiktor Kacprzak (sam.), 90' Adam Gross – 3' Daniel Wojciechowski (sam.), 25' Dominik Chromiński, 33' Michał Ciarkowski, 40' Wiktor Kacprzak, 48' Łukasz Zagdański, 79' Mateusz Cegiełka)

Sokół Kleczew: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt (46’ Mikołaj Zawistowski), Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Hubert Kantorowski, Stanisław Wędzelewski (60’ Adrian Ligienza), Mateusz Majer (46’ Maciej Adamczewski), Dominik Chromiński, Konrad Kobylarek, Wiktor Kacparzk (70’ Mateusz Cegiełka), Michał Ciarkowski (46’ Łukasz Zagdański).