LM.plSportPierwszy sparing na Litwie na remis. Gol nowej piłkarki

Pierwszy sparing na Litwie na remis. Gol nowej piłkarki

Medyk POLOmarket Konin zremisował swój pierwszy sparing podczas obozu na Litwie. Starcie z Gintrą Universitetas zakończyło się wynikiem 1:1, w rzutach karnych lepsze były Litwinki.

W tym tygodniu piłkarki Medyka POLOmarket Konin wyjechały na drugi obóz podczas letniego okresu przygotowawczego. W środę zaś rozegrały pierwszy sparing na Litwie, mierząc się z dominatorem tamtejszych rozgrywek ligowych i wielokrotnym uczestnikiem Ligi Mistrzyń – Gintrą Universitetas.

Trener Roman Jaszczak na środowy sparing desygnował o wiele silniejszą pierwszą jedenastkę, niż w ostatnim meczu kontrolnym z Włókniarzem Białystok. Po pierwszej połowie koninianki przegrywały 0:1. W 30. minucie bramkę dla Gintry zdobyła Madie Gibson.

Medyczki wyrównały pięć minut przed końcem spotkania. Do siatki Litwinek trafiła nowa piłkarka Medyka POLOmarket Salwadorka Stephanie Zuniga-Herrera. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1, ale po końcowym gwizdku zespoły rozegrały jeszcze konkurs rzutów karnych. Lepsze okazały się zawodniczki Gintry Universitetas, zwyciężając 4:3.

Kolejny sparing Medyk POLOmarket rozegra w najbliższą niedzielę. Koninianki ponownie zmierzą się z drużyną z Szawle.

Gintra Universitetas Szawle – Medyk POLOmarket Konin 1:1 k. 4:3 (30' Madie Gibson – 85' Stephanie Zuniga-Herrera)

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Jagoda Sapor – Alexis Castellano-Mugica, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Natalia Chudzik, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Dominika Koleničková, Anna Gawrońska, Androniki Michalopoulou, Stephanie Zuniga-Herrera.