LM.plSportSzermierze na podium Mistrzostw Polski

Szermierze na podium Mistrzostw Polski

Dodano: , Żródło: terazKonin.pl
Niemal 130 uczestników wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców pod Patronatem Prezydenta Miasta Konina. Trzecie miejsca wywalczyli Adrian Dzwoniarski i Mateusz Pychyński z KKSz Konin.

W kategorii chłopców najlepszy okazał się Mateusz Knez z AZS AWF Poznań, który w finale pokonał Michała Kisiela (UKS Victor Warszawa) 12/7. Trzecie miejsce zajęli Adrian Dzwoniarski i Mateusz Pychyński z KKSz Konin. Dzwoniarski, który w ćwierćfinale pokonał klubowego kolegę Bartosza Strejzę 12/10, w półfinale przegrał z Michałem Kisielem 12/9. Natomiast Mateusz Pychyński odpadł z późniejszym zwycięzcą Mateuszem Knezem 12/9. Do półfinału awansował pokonując Beniamina Badurę 12/11. Wśród najlepszych 10 zawodników znaleźli się jeszcze: Bartosz Strejza (5. lokata) oraz Patryk Jaskulski (9. miejsce).

Nieco gorzej w mistrzostwach wypadły szermierki KKSz. Najwyższe miejsce zajęła Sylwia Matuszak (10. pozycja). Zwyciężyła Nadia Królikowska (TMS Sosnowiec), która w finale pokonał klubową koleżankę, Paulinę Widerę 12/4. Trzecie miejsca zajęły Marta Mazurek (UKS 13 Białystok) i Urszula Sałańska (UKS Gocław 75 Warszawa).

W trakcie trwania zawodów wręczono również odznaczenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego z okazji 45-lecia szermierki w Koninie. Przedstawiciele mediów otrzymali za to pamiątkowe szable.