LM.plSportSzermierka: Puchar dla Konina

Szermierka: Puchar dla Konina

Aż pięć spośród ośmiu miejsc na podium przypadło zawodnikom KKSz Konin podczas III Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szabli kobiet i mężczyzn. Pierwsze miejsca wywalczyli: Gabriela Drygała i Kewin Chorchowski.

W kategorii kobiet do etapu finałowego dostały się cztery zawodniczki z Konina. Marta Geraga przegrała w ćwierćfinale 3/15 z Karoliną Cieślar (TMS Sosnowiec), natomiast Sylwia Matuszak uległa swojej koleżance z klubu Martynie Trzmielewskiej 7/15. Do półfinałów dostała się jeszcze Gabriela Drygała, pokonując Annę Cios 15/10. Gabriela niepokonana była również na tym etapie rozgrywek, wygrywając z Karoliną Kaletą 15/8 (AZS AWF Warszawa). W drugiej walce półfinałowej Karolina Cieślar pokonała Martynę Trzmielewską 15/10. W finale Gabriela Drygała zwyciężyła 15/13.

1. Gabriela Drygała (KKSz Konin)
2. Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec)
3. Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa)
3. Martyna Trzmielewska (KKSz Konin)
5. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)

Jeszcze bardziej zdominowany przez KKSz Konin był finał turnieju mężczyzn. Do ćwierćfinałów dostało się pięciu zawodników gospodarzy. Tylko Krzysztof Woźny uległ Mateuszowi Kowaliło (TMS Sosnowiec) 14/15, natomiast reszta koninian pokonała swoich przeciwników. Sebastian Korczakowski pokonał Macieja Kobeszko 15/9, Kamil Goździk wygrał z Adamem Ladorskim 15/2, a Kewin Chorchowski pokonał kolegę z klubu – Stanisława Świerka – 15/10.

W półfinałach Kamil Goździk zwyciężył z Sebastianem Korczakowskim 15/12, a Kewin Chorchowski pokonał Mateusza Kowaliło 15/10. W finale dwóch koninian lepszy okazał się Kewin Chorchowski, pokonując Kamila Goździka 15/14.