LM.plSportTrzy zwycięstwa Startu

Trzy zwycięstwa Startu

Młodzicy, juniorzy i seniorzy to drużyny Startu Konin, które w ostatnich swoich meczach zainkasowały komplety punktów. Aż 47:22 wygrał najstarszy zespół w starciu z Hagardem Strzałkowo.

Mecz Startu Konin z Hagardem można spokojnie było nazwać zwykłą formalnością, bowiem naprzeciwko siebie stanęła pierwsza (niepokonana) drużyna III ligi oraz jej czerwona latarnia, zajmująca ostatnie miejsce. Różnica jakości widoczna była w całym meczu. Już w siedemnastej minucie koninianie prowadzili dwunastoma bramkami. W ataku bardzo dobrze spisywał się duet Michał Stasiak i Tomasz Trojanowski, uzupełniany rzucającym z dystansu Adamem Kujawińskim. Przy wysokim prowadzeniu Start nieco sobie odpuścił, co zaowocowało lepszą grą Hagardu. Mimo to koninianie wygrali pierwszą połowę 20:12. W drugiej części meczu Start zdobył dziesięć bramek pod rząd. Przyczynił się do tego znacznie rozgrywający kolejne dobre spotkanie golkiper Startu – Jakub Kujawiński. Ostatecznie koninianie odnieśli piąte ligowe zwycięstwo, wygrywając 47:22. Kolejne spotkanie seniorzy zagrają dopiero 22 kwietnia, mierząc się w Swarzędzu z miejscowym Liderem.

Start Konin: Arkadiusz Gromada (3), Maciej Roszak, Mariusz Kotleszka (3), Bartosz Cienkuszewski (4), Adam Kujawiński (5), Dawid Siekacz (2), Tomasz Trojanowski (9), Michał Pawlaczyk (5), Jakub Kujawiński (1), Piotr Chojnacki (4), Michał Stasiak (7), Hubert Woźniak, Grzegorz Stawicki (4), Piotr Jabłoński.

Zwycięstwo odnieśli również juniorzy, którzy pokonali Polonię Środa Wlkp. 32:27. Cały mecz koninianie grali bardzo nierówno, tracąc wywalczone przez siebie przewagi. Świetne spotkanie w bramce rozegrał bramkarz Startu – Bartłomiej Szczap. Na półmetku spotkania Start prowadził 16:12. W drugiej połowie bardzo dobrze w ofensywie spisywał się Michał Zajączkowski, dzięki czemu koninianie zdołali zwyciężyć w trudnym spotkaniu.

Start Konin: Bartłomiej Szczap, Michał Zajączkowski (8), Patryk Urbański (2), Filip Biniewicz (3), Grzegorz Stawicki (4), Maciej Rolnik (5), Adam Pietrzyk (6), Adam Jakuszko, Mykola Sirenko (3), Damian Gromada, Szymon Pytlewicz, Patryk Stuczyński (1).

Wygraną odnotowali też młodzicy Startu, którzy pokonali 32:29 Tęczę Kościan. W pierwszej połowie gra była niezwykle wyrównana, dopiero końcówka zadecydowała o prowadzeniu gości 20:17. Jednak już druga część spotkania przyniosła dominację Startu, uwieńczoną zdobyciem dziewięciu bramek pod rząd. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Olgierd Piaskowski oraz bramkarz koninian – Łukasz Kosmowski.

Start Konin: Marcel Makowski, Marcin Bąkowski, Łukasz Kosmowski, Marcel Urbański, Piotr Kołtunowicz (6), Adrian Grzelka (6), Dawid Garbaciak, Paweł Garbaciak, Mikołaj Marcinkowski, Hubert Sobczak (2), Mateusz Mikuła, Dawid Budaszewski (10), Olgierd Piaskowski (4), Adrian Franaszek, Albert Szczypiorski (4), Rafał Rogala.