LM.plSportPierwsza porażka Startu

Pierwsza porażka Startu

Start Konin uległ na wyjeździe Liderowi Swarzędz 26:28. Po sześć bramek dla koninian trafili Tomasz Trojanowski i Michał Stasiak.

Pierwsza połowa gry była niezwykle wyrównana, żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. Taki stan utrzymywał się aż do przerwy, na którą obie drużyny schodziły przy remisowym wyniku 13:13. W drugiej części meczu koninianom udało się odskoczyć Liderowi na trzy bramki, jednak już w 54. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania – 24:24. W końcówce meczu sędziowie niezwykle dotkliwie karali zawodników Startu, m.in. dwóch zawodników obejrzało czerwone kartki. Nerwowa atmosfera i osłabienia w zespole gości przełożyły się na wynik – Liderowi udało się wyjść na prowadzenie i utrzymać dwubramkową przewagę do końca spotkania. Ostatecznie Start Konin uległ Liderowi Swarzędz 26:28.

Pomimo porażki koninianie pozostają na czele tabeli III ligi. Już za tydzień Start Konin podejmie u siebie Nielbę Wągrowiec. Mecz odbędzie się 29 kwietnia o godz. 16.30 na hali Rondo.