LM.plSportStart powraca na szczyt

Start powraca na szczyt

W wyjazdowym spotkaniu III ligi Start Konin pokonał Polonię Środa Wlkp. 30:26. Sześć bramek dla koninian rzucił Tomasz Trojanowski.

To właśnie najlepszy strzelec sobotniego meczu jako pierwszy trafił do siatki Polonii. Po nim dwie bramki dołożył Hubert Woźniak i Start prowadził 3:0. Gospodarze szybko jednak wyrównali i przez kilkanaście kolejnych minut obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę. Wymianę ciosów przerwała dopiero świetna seria czterech bramek pod rząd Michała Pawlaczyka. Pomimo późniejszych nieskutecznych ataków koninian to właśnie Start wygrał pierwszą połowę 15:13.

Druga połowa przez długi czas nie przynosiła ostatecznego rozstrzygnięcia wyniku meczu. Koninianie utrzymywali cały czas jednobramkowe prowadzenie. Przełomowym momentem była 56. minuta i bramki Adama Kujawińskiego, Michała Stasiaka i Marcina Mazurka, które pozwoliły powiększyć przewagę koninian. Ostatecznie Start wygrał 30:26.

Zainkasowane w meczu z Polonią dwa punkty pozwoliły podopiecznym Marka Salzmana wysunąć się na prowadzenie w tabeli III ligi. Start ma przewagę jednego punktu nad drugim Liderem Swarzędz. Wciąż jednak dwa zespoły mogą zrównać się z koninianami bilansem punktowym, bowiem UKS Doliwa Rozdrażew i MKS Nielba Wągrowiec mają jeden mecz rozegrany mniej. Kolejne spotkanie Start rozegra 20 maja w hali Rondo, a jego przeciwnikiem będzie UKS Doliwa Rozdrażew.

Start Konin: Arkadiusz Gromada,  Adam Kujawiński (5), Dawid Siekacz, Tomasz Trojanowski (6), Michał Pawlaczyk (5), Jakub Kujawiński, Michał Stasiak (5), Marcin Mazurek (2), Hubert Woźniak (2), Marcin Mazurek (2), Bartosz Cienkuszewski (5).

źródło: startkonin.pl