LM.plSportStart rozbił Doliwę

Start rozbił Doliwę

Start Konin bez żadnych problemów pokonał Doliwę Rozdrażew 41:25. Koninianie przez cały mecz kontrolowali grę gości, którzy w niedzielę nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko.

Gospodarze od początku meczu wyszli na prowadzenie, a dwie bramki z szybkich kontrataków zdobył Bartosz Cienkuszewski. Dwupunktowa przewaga w dwudziestej minucie wzrosła do czterech oczek, a dużą zasługę w doprowadzeniu do takiego wyniku miał Jakub Kujawiński, odnotowujący kilka bardzo dobrych interwencji w bramce. W ataku natomiast rządził i dzielił tercet: Adam Kujawiński, Dawid Siekacz, Grzegorz Stawicki. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań znacznie wzrosła skuteczność koninian, którzy nie mieli problemów z kończeniem swoich akcji w siatce Doliwy. Pierwszą połowę Start wygrał 18:12.

W drugiej części spotkania popisowa gra gospodarzy trwała dalej. Wysoka przewaga rozluźniła graczy Startu, którzy bez nerwów potrafili punktować każdą lukę w defensywie gości. W 34. minucie dwie świetne parady w sytuacjach sam na sam zanotował Jakub Kujawiński, zatrzymujący kolejno Pawła Przepiórkowskiego i Arkadiusza Biernackiego. Przy stanie 21:15 koninianie zadali trzy szybkie ciosy z kontrataków, w których główną rolę ponownie odegrał Bartosz Cienkuszewski. W ciągu drugiej połowy przewaga koninian wzrosła do kilkunastu punktów. W końcówce spotkania na parkiet wybiegli gracze rezerwowi, którym trener Radosław Wrzesiński umożliwił ogranie się w meczu ligowym. Warto zaznaczyć, że każdy z zawodników, którzy zagrali w spotkaniu, zdobył przynajmniej jedną bramkę. Ostatecznie Start Konin pokonał UKS Doliwa Rozdrażew 41:25.

- Od początku mieliśmy kontrolę nad meczem. Na początku dużo błędów, jakiś stres może pojawił się wśród zawodników, ale później było coraz lepiej. Pod koniec meczu mogli zagrać już wszyscy. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Było widać duże braki u zawodników z Rozdrażewa, podobno pięciu zawodników się nie pojawiło. Dzisiaj jestem zadowolony z całej drużyny, która zagrała bardzo dobry mecz – podsumował spotkanie Radosław Wrzesiński, zastępujący Marka Salzmana w funkcji trenera Startu Konin.

Koninianie wciąż walczą o awans do II ligi. Już za tydzień Start zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Spartakusem Buk.

Start Konin: Jakub Kujawiński, Arkadiusz Gromada (1), Maciej Roszak (1), Bartosz Cienkuszewski (6), Adam Kujawiński (7), Dawid Siekacz (6), Tomasz Trojanowski (2), Michał Zajączkowski (1), Michał Pawlaczyk (3), Hubert Woźniak (1), Piotr Chojnacki (3), Michał Stasiak (4), Grzegorz Stawicki (5), Marcin Mazurek (1).