LM.plSportTenisowe zmagania zakończone

Tenisowe zmagania zakończone

Ostatnie serwy, odbiory, chwile triumfu i porażki – w miniony weekend zakończyła się pierwsza edycja Konińskiej Ligi Tenisowej. Na kortach przez całe wakacje rywalizowało 24 zawodników, grających w trzech kategoriach.

Najliczniejszą grupę stanowiła kategoria open, która wygrana została przez Huberta Czmila. Kojarzony głównie z konińskim squashem zawodnik w finale pokonał Michała Stefaniaka 6:3, 6:3. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Pawłowi Fedko i Marcinowi Kurzawie. W grupie juniorów najlepszy okazał się Łukasz Łasiński, który w finale zwyciężył z Kamilem Maciejewskim 6:7, 6:3, 6:1. Trzecie miejsce wywalczyli: Wojtek Przeździecki oraz Maciej Woliński. Na tenisowych kortach rywalizowały również panie, wśród których najlepsza okazała się Julia Złoty. W finałowym pojedynku Julia nie dała szans Justynie Kurzawie, pokonując ją 6:0, 6:0. Ostatnie miejsce podium przypadło w udziale Zuzannie Gadzinowskiej i Liliannie Juszczak.

- Liga, pomimo kilku problemów organizacyjnych, była bardzo dobrym pomysłem i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, jeśli będzie czas i chętni, utworzymy drugą edycję. Na pewno będą jakieś zmiany, bo nie wszystkie mecze zostały rozegrane. W drugiej rundzie frekwencja zdecydowanie spadła. Musimy to jeszcze przeanalizować – podsumował zawody współorganizator Paweł Fedko.