LM.plSportPoznań po raz drugi

Poznań po raz drugi

Po środowym zwycięstwie w Pucharze Polski koszykarki MKS PWSZ Konin podejmowały u siebie ponownie zespół Inea AZS Poznań, tym razem jednak w ramach rozgrywek ligowych. Niedzielne spotkanie okazało się znacznie bardziej wyrównane od tego sprzed czterech dni.

Podobnie jak w środę również w ligowym spotkaniu to poznanianki rozpoczęły mecz lepiej, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. W ósmej i dziewiątej minucie podopieczne Tomasza Grabianowskiego zmobilizowały jednak siły i trafiły cztery oczka pod rząd. Inea odpowiedziała jednym punktem zdobytym przez Barbarę Skowronek. Ostatnie słowo należało jednak do MKS – minutę przed końcem wyrównała Anita Szemraj. Kwarta zakończyła się remisem 17:17.

Nierozstrzygnięta została również druga część meczu. Ponownie aż do ósmej minuty koszykarki ze stolicy Wielkopolski prowadziły pięcioma punktami. Dwie minuty przed końcem za trzy rzuciła Elżbieta Paździerska, a dwa rzuty wolne wykorzystała Anita Szemraj i rezultat spotkania pozostał remisowy – 32:32.

Przełamanie nastąpiło dopiero w trzeciej kwarcie. W czwartej minucie gry koninianki prowadziły 40:36, jednak cztery punkty Julii Adamowicz szybko wyrównały straty Poznania. W dziewiątej minucie jednopunktowe prowadzenie MKS powiększyła Marta Libertowska, najpierw trafiając dwa rzuty wolne, a potem podwyższając rzutem z gry. Kwarta zakończyła się trafieniem Darii Marciniak, jednak to koninianki wygrały tą część spotkania 15:12, a w całym meczu prowadziły 47:44.

Ta przewaga bardzo szybko wzrosła na początku kwarty czwartej. W ciągu trzech minut MKS punktował aż dziesięć razy wobec zaledwie dwóch oczek Poznania. Inea zmniejszyła jeszcze straty, nie była jednak w stanie doprowadzić do korzystnego dla siebie rezultatu. Kwartę wygrał Konin 14:11, a w całym meczu koszykarki MKS triumfowały 61:55.

Na półmetku rozgrywek grupowych zespół Tomasza Grabianowskiego zajmuje pierwsze miejsce w grupie z kompletem zwycięstw i trzema punktami przewagi nad kolejnymi zespołami. W następnej kolejce koninianki wyjadą do Gdyni, by mierzyć się z miejscowym Gold Wings Brokers GTK.

MKS PWSZ Konin – Inea AZS Poznań 61:55 (17:17, 15:15, 15:12, 14:11)
MKS PWSZ Konin: Iwona Płóciennik (16), Anita Szemraj (14), Katarzyna Motyl (8), Elżbieta Paździerska (7), Aleksandra Kaja (6), Milena Krzyżaniak (6), Marta Libertowska (4), Anna Gurzęda, Ramona Casimiro, Angelika Kuras.