LM.plSportNowinowska z jedynym medalem

Nowinowska z jedynym medalem

Natalia Nowinowska jako jedyna z reprezentacji KKSz Konin wywalczyła medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywanych w Warszawie. Koninianka zajęła w turnieju indywidualnym drugie miejsce.

Natalia w ćwierćfinałach była osamotniona, bowiem żadna inna szablistka KKSz Konin nie dostała się do tego etapu turnieju. W ćwierćfinale zawodów koninianka pokonała Zuzannę Cieślar z TMS Sosnowiec 12/6, a następnie zwyciężyła z Agatą Marciniak z O.Ś. AZS Poznań 12/11. W finale mistrzostw Natalia przegrała jednak Urszulą Kurzyną (UKS 13 Białystok) 4/12 i zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Wśród chłopców awans do ćwierćfinałów zapewniło sobie dwóch zawodników KKSz Konin: Maurycy Dziublewski i Krystian Wysocki. Obaj jednak na tym etapie swoją przygodę zakończyli. Maurycy uległ Łukaszowi Kupczyńskiemu 10/12, a Krystian przegrał z Cezarym Białeckim 5/12. Zawody wygrał Karol Lademann z UKS Gocław 75 Warszawa.

Blisko szczęścia koninianie byli w turnieju drużynowym, w które obie ekipy zajęły czwarte miejsca. Dziewczęta przegrał w półfinale z TMS Sosnowiec 25/36, a chłopcy ulegli UKS Victor Warszawa 33/36.

Kolejne zawody szermiercze już w najbliższą niedzielę. Wtedy to odbędą się Mistrzostwa Miasta Konina Szkół Średnich, Gimnazjalnych i Podstawowych (klas IV, V, VI).

Szabla dziewcząt indywidualnie:
1. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
2. Natalia Nowinowska (KKSz Konin)
3. Lidia Domańska (Dragon Łódź)
3. Agata Marciniak (O.Ś. AZS Poznań)
5. Zuzanna Cieślar (TMS Sosnowiec)
6. Basia Szymańska (UKS Gocław 75 Warszawa)
7. Anna Łukasik (TMS Sosnowiec)
8. Anna Stosio (Dragon Łódź)

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
15. Julianna Kęsy, 17. Michalina Fic, 20. Nikola Kronowiecka, 26. Małgorzata Zawodniak, 29. Paulina Chojnacka, 31. Natalia Skompska, 48. Anna Kubacik.