LM.plSportSteinke z Bednarkiem wracają na szczyt

Steinke z Bednarkiem wracają na szczyt

Cztery medale wywalczył łącznie duet Wiesław Steinke – Daniel Bednarek podczas IX Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym, które odbywały się przez cały weekend w Koninie.

W turnieju deblowym Przewodniczący Rady Miasta Konina i kierownik OSiR w Kleczewie mierzyli się z duetem Hubert Konecki – Marek Olechowski z Teresina. Reprezentacji regionu konińskiego okazali się lepsi i wywalczyli złote medale turnieju. Obaj panowie odnieśli również sukcesy indywidualne. Wiesław Steinke zwyciężył w turnieju VIP-ów, pokonując Marka Kumora z Bojszowy, a Daniel Bednarek wywalczył drugie miejsce w kat. do lat 45, ulegając w finale Jarosławowi Różyckiemu z Mściwojów.

W zawodach wzięło udział 60 samorządowców z całego kraju, rywalizujących w sześciu kategoriach. Oprócz VIP-ów, debli i mężczyzn do lat 45, tenisiści grali w grupie 45-54 lat, gdzie najlepszy okazał się Artur Gałach z Łukowa, drugie miejsce zaś zajął Ryszard Kwiatek ze Strzyżowa. W kategorii +54 zwyciężył Tadeusz Rybiński z Gorzowa Wlkp., wygrywając w finale z Jerzym Sozańskim z Katowic. Turniej pocieszenia należał natomiast do Jarosława Białkowskiego ze Złotowa. Na kortach rywalizowali również samorządowcy z regionu konińskiego. Oprócz Wiesława Steinke i Daniela Bednarka w turnieju zagrali Jarosław Dobrowolski (Słupca), Stanisław Jarecki (Konin), Henryk Kuśmirek (Konin), Jarosław Mazur (Koło), Kazimierz Pałasz (Konin) i Maciej Trzewiczyński (Kleczew).

Już za rok odbędzie się kolejna, tym razem jubileuszowa edycja Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym.