LM.plSportKolarze z medalami na Olimpiadzie

Kolarze z medalami na Olimpiadzie

Cykliści reprezentujący KLTC Konin zdobyli trzy medale podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkie trzy krążki padły łupem Marcina Czyszczewskiego.

Koninianin zdobył dwa złote medale i jeden srebrny. Pierwsze miejsce udało mu się wywalczyć w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego, osiągając bardzo dobry czas 34,947 sekund. Czyszczewski zwyciężył również w sprincie indywidualnym. Ostatni, srebrny medal reprezentant KLTC Konin wywalczył w keirin (odmiana sprintu). Pozostali kolarze z Konina nie zdobyli co prawda żadnych medali, ale i tak zaprezentowali się z dobrej strony. Dawid Wiśniewski zajął dziewiąte miejsce w sprincie indywidualnym i ósme w keirin. Marcin Wujko był natomiast dziesiąty w keirin.

Kolarze brali również udział w wyścigach drużynowych. Pierwsza drużyna KLTC (W składzie Czyszczewski, Wiśniewski, Wujkko) zajęła czwarte miejsce w sprincie, przegrywając brąz o zaledwie piętnaście tysięcznych sekundy. KLTC II (Kamil Piwowski, Eliasz Nejman, Zbigniew Zajączkowski) wywalczył trzynastą lokatę. W wyścigu na 3000 metrów drużynowo koninianie zajęli szóste miejsce (Michał Ogrodowicz, Dawid Wiśniewski, Eliasz Nejman, Kamil Piwowski). Natomiast w madison dwójka Nejman – Piwowski zajęła siódme miejsce, a para Wujko – Ogrodowicz miejsce dziewiąte.