LM.plSportWalczyli w Katowicach

Walczyli w Katowicach

Pięć medali przywieźli z Mistrzostw Polski Młodzików reprezentanci KKSz Konin. Wśród nich znalazł się jeden złoty krążek.

Pierwszy medal na katowickiej imprezie wywalczyła Małgorzata Zawodniak w rywalizacji indywidualnej. Szablistka KKSz Konin wyeliminowała w ćwierćfinale Maję Wyszkowską 12/10, a następnie przegrała z Urszulą Kurzyną 8/12, ostatecznie zajmując trzecie miejsce w zawodach. Zwyciężyła Zuzanna Cieślar z TMS Sosnowiec.

Dwa brązy wywalczyli natomiast Hubert Glasner i Krystian Ptak. Glasne pokonał w ćwierćfinale Piotra Szczepanika 12/11, ale w półfinale przegrał z Jakubem Broniszewskim 6/12/ Ptak natomiast pokonał Szymona Wojtasika 12/9, by następnie odpaść po porażce z Piotrem Sosulskim 4/12.

Szablistki KKSz Konin świetnie spisały się w rywalizacji drużynowej. Team złożony z Marty Gorgolewskiej, Wiktorii Przybylskiej, Nikoli Ruteckiej i Małgorzaty Zawodniak wygrał w półfinale z TMS Sosnowiec 36/30, a w finale pokonał UKS 13 Białystok 36/29, zdobywając tym samym złoty medal dla swojego klubu.

Bardzo dobrze poradziła sobie również męska reprezentacja, która zajęła drugie miejsce. W półfinale koninianie wyeliminowali Dragon Łódź 36/33, w finale ulegli jednak TMS Sosnowiec minimalnie, bo 35/36.