Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportJubileusz pełen niespodzianek

Jubileusz pełen niespodzianek

Parze Wiesław Steinke – Daniel Bednarek nie udało się obronić deblowego tytułu sprzed roku podczas X Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Wiesław Steinke triumfował jednak po raz kolejny w turnieju VIP-ów.

Na jubileuszowe zmagania tenisistów-samorządowców przyjechało z całej Polski 65 zawodników. Honoru gospodarzy broniło natomiast dziewięciu reprezentantów z regionu konińskiego, w tym ci najbardziej utytułowani – Wiesław Steinke i Daniel Bednarek. Przewodniczący Rady Miasta Konina i dyrektor OSiR w Kleczewie zwyciężyli w zeszłym roku w turnieju deblowym, a dodatkowo odnieśli trumfy indywidualne – Steinke wygrał turniej VIP-ów, a Bednarek wywalczył drugie miejsce w kategorii do 45 lat.

W tym roku rywalizacja okazała się jeszcze cięższa, mimo tego konińscy samorządowcy znów stanęli na wysokości zadania. Kolejny raz statuetka za turniej VIP-ów trafiła w ręce Wiesława Steinke, który w finale pokonał rozstawionego z numerem trzecim Stanisława Pochyluka z Połajewa 6:1, 6:1. Trzecie miejsce podium zajęli Marek Olechowski z Teresina i Marek Kumor z Bojszowy.

Dużym zaskoczeniem zakończył się turniej do 45 lat, w którym wygrał nierozstawiony Paweł Szmalc z Torunia. W finale Szmalc pokonał Adama Stańczuka z Gorzowa Wlkp. 6:1, 6:1. Brązowe medale trafiły do Jarosława Różyckiego z Mściwojowa i Huberta Koneckiego z Teresiny. Jedyny przedstawiciel regionu konińskiego – Jarosław Dobrowolski ze Słupcy – odpadł w pierwszej rundzie zawodów.

Niespodzianek nie było w rywalizacji 45-54 lata. Wygrała turniejowa „jedynka” Artur Gałach z Łukowa, pokonując w finale, debiutującego w tej kategorii, Daniela Bednarka z Kleczewa 1:6, 6:0, 10:6. Trzecie miejsca zajęli Paweł Kowalewski z Kostrzyna n. Odrą i Zbigniew Kowalski ze Stężycy. W ćwierćfinale swoją przygodę z turniejem skończył Zbigniew Iciaszek, a w pierwszej rundzie odpadł Zbigniew Szymczak.

Aż 32 zawodników zgłosiło się do turnieju +54. Najlepszy z tej stawki okazał się Mieczysław Makowski ze Szczecinka, pokonując w finale Jerzego Conradi z Redy 6:0, 6:3. Trzecie miejsce wywalczyli Jerzy Sozański z Katowic i Janusz Konert z Elbląga.

Tytułu w grze deblowej sprzed roku nie obroniła para Wiesław Steinke – Daniel Bednarek. Konińsko-kleczewski duet odpadł w ćwierćfinale z duetem Ryszard Kwiatek – Jerzy Bieniek 6:4, 6:7, 10:8. Turniej wygrała para Artur Gałach – Janusz Jeżewski, wygrywając w finale ze złotowską drużyną Krzysztof Żelichowski – Jarosław Białkowski  4:6, 6:2, 11:9.

W ramach mistrzostw rozegrany został również turniej pocieszenia, dla zawodników, którzy odpadli w pierwszych rundach innych kategorii. Triumf w tych zawodach zanotował Sławomir Dorywalski, pokonując w finale Grzegorza Gomołę 7:6, 6:4.