LM.plSportWilki po pierwszym turnieju

Wilki po pierwszym turnieju

Trzech porażek doznały Wilki Wilczyn podczas towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Gorzowie Wlkp. Drugoligowiec mierzył się tam z drużynami z Poznania i Sulęcina oraz zespołem gospodarzy.

Z wszystkimi trzema drużynami Wilki rywalizowały w zeszłym sezonie w ramach rozgrywek II ligi. Turniej był okazją do zgrania się drużyny, która od dłuższego już czasu wzmacnia się nowymi zawodnikami. W ostatnich tygodniach do Wilczyna dołączyli środkowy Wojciech Paniączyk oraz przyjmujący Mateusz Radojewski.

W pierwszym meczu Wilki mierzyły się z gospodarzami zawodów – GTPS Gorzów Wlkp. Mecz rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Andrzeja Malczewskiego, którzy wygrali pierwszą część spotkania 25:18. Kolejne trzy sety to już jednak przewaga gorzowian i ich ostateczna wygrana 3:1.

W drugim spotkaniu Wilczyn walczył z Olimpią Sulęcin. Tym razem Wilkom nie udało się urwać rywalom nawet seta, choć było blisko. Pierwszą część meczu podopieczni trenera Malczewskiego przegrali trzema piłkami, kolejne – sześcioma i pięcioma.

Trzeci mecz z poznańskim AZS UAM z powodu braku czasu rozegrany został tylko do dwóch wygranych setów. W pierwszej części spotkania wygrał Poznań, później Wilki wyrównały, ostateczne zwycięstwo należało jednak to siatkarzy ze stolicy Wielkopolski.

Nowy sezon w II lidze Wilki Wilczyn rozpoczną już za dwa tygodnie. W pierwszym spotkaniu podopieczni Andrzeja Malczewskiego podejmą AZS UŁ  Łódź.

Meprozet GTPS Gorzów – Wilki Wilczyn 3:1 (18:25, 25:18, 25:19, 25:19)
Wilki Wilczyn – Olimpia Sulęcin 0:3 (22:25, 19:25, 20:25)
AZS UAM Poznań – Wilki Wilczyn 2:1 (25:19, 20:25, 25:?).