LM.plSportNasi w wielkim świecie: Kamiński z szansą na Puchar Polski

Nasi w wielkim świecie: Kamiński z szansą na Puchar Polski

Już w najbliższą sobotę Marcin Kamiński, zawodnik Lecha Poznań i wychowanek Górnika Konin, stanie przed szansą wywalczenia pierwszego w swojej karierze Pucharu Polski.

Ostatni raz poznaniacy Puchar Polski zdobyli w sezonie 2008/2009. Kamiński dopiero w kolejnym sezonie zadebiutował w Lechu, od razu zdobywając mistrzostwo Polski. Piłkarzowi z Konina od tej pory nie udało się sięgnąć po Puchar Polski, ale będzie miał na to szansę już w sobotę – w finale na Stadionie Narodowym Lech zmierzy się o to trofeum z Legią Warszawa. Kamiński jako podstawowy obrońca Lecha bez wątpienia znajdzie się w pierwszej jedenastce.

O zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów walczyć będzie natomiast Filip Karbowy. Legia Warszawa zapewniła już sobie udział w półfinale tych rozgrywek. Szansę na awans ma również Lech Poznań z Kacprem Wojdakiem. Niebiesko-biali muszą wygrać jeszcze tylko dwa mecze, by mieć wystarczającą przewagę nad trzecią w tabeli Lechią Gdańsk.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): poza składem na mecz z Mieszkiem Gniezno (19:0)

Filip Bednarek (FC Twente): na ławce rezerwowych w meczu Eredivisie z AZ Alkmaar (0:2)

Jan Bednarek (Lech II Poznań): poza kadrą na mecz III ligi z Tarnovią Tarnowo Podgórne (7:0)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 90 minut w meczu U-21 z West Bromwich Albion (0:3)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (2:0)

Filip Karbowy (Legia II Warszawa): 90 minut w meczu III ligi z Pilicą Białobrzegi (4:2)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia juniorzy młodsi): poza kadrą na mecz z Elaną Toruń (5:1)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi z Dolcanem Ząbki (1:3)

Damian Siek (Zawisza II Bydgoszcz/juniorzy starsi): 65 minut w meczu IV ligi z Sokołem Radomin (0:3) i 82 minuty w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z Unią Janikowo (3:1)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Odrą Opole (2:0)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z Flotą Świnoujście (5:0)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa juniorzy młodsi): 80 minut w meczu Ligi Makroregionalnej z Concordią Elbląg (1:2)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): na ławce rezerwowych w meczu II ligi z Kotwicą Kołobrzeg (1:1)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 6 minut w meczu CLJ z Wisłą Puławy (2:3)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Odrą Opole (2:0)

Igor Witczak (Zawisza Bydgoszcz juniorzy młodsi): 80 minut i gol w meczu Ligi Makroregionalnej z Pogonią Szczecin (1:4)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z UKP Zielona Góra (1:0)