LM.plSportKoniec marzeń! Doświadczony III-ligowiec nie dał szans SKP Słupca

Koniec marzeń! Doświadczony III-ligowiec nie dał szans SKP Słupca

Puchar Polski

Na ćwierćfinale zatrzymała się tegoroczna przygoda SKP Słupca w wojewódzkim Pucharze Polski. W walce o półfinał słupczanie ulegli III-ligowej Polonii Środa Wlkp. 0:3.

SKP Słupca był ostatnim reprezentantem regionu konińskiego w wojewódzkim Pucharze Polski (w tym samym etapie grali jeszcze Czarni Ostrowite, ale ich mecz z Koroną Piaski odbył się już pod koniec kwietnia). Los w ćwierćfinale nie był dla słupczan łaskawy – SKP podejmował bowiem Polonię Środa Wlkp. Grająca w wyższej lidze, bardzo doświadczona w pucharowych rozgrywkach drużyna zdecydowanie była faworytem środowego starcia.

Średzianie udowadniali to od pierwszych minut, atakując bramkę gospodarzy. Już w czwartej minucie mogli wyjść na prowadzenie po efektownym strzale przewrotką, ale świetnie piłkę na linii zatrzymał Maciej Przygoda. Bramkarz SKP został w środę bohaterem swojej drużyny, bo choć ostatecznie wpuścił trzy bramki to kilka razy więcej strzałów, część bardzo groźnych, bronił.

Słupczanie przez większość meczu się bronili, jedyny bodaj strzał oddał w 24. minucie Igor Sarnowski. Jeszcze przed przerwą Polonia wyszła na prowadzenie. Po prostopadłym zagraniu do siatki SKP trafił Oskar Kozłowski. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W 68. minucie po strzale głową podwyższył Jędrzej Drame. Rezerwowy piłkarz Polonii ustanowił wynik meczu w 73. minucie, po odegraniu Szymona Zgardy. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale oprócz wspomnianego już Przygody SKP pomogła też poprzeczka, w którą w 64. minucie trafił Adam Borucki.

Słupczanie odpadli z wojewódzkiego Pucharu Polski, choć ćwierćfinału w ich wykonaniu i tak był bardzo dobrym wynikiem. W środowym spotkaniu na ławce rezerwowych SKP zadebiutował nowy trener – Maciej Rozmarynowski. Teraz przed szkoleniowcem tylko jedno zadanie: utrzymać słupecki zespół w IV lidze. Najbliższa szansa na punkty w sobotę w Piaskach, gdzie SKP zmierzy się z Koroną.

SKP Słupca – Polonia Środa Wlkp. 3:0 (42’ Oskar Kozłowski, 68’, 73’ Jędrzej Drame)

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Robert Zdunek, Hubert Grzeszczak, Kacper Zaparty, Piotr Witowski, Igor Sarnowski (46’ Oskar Pietrzak), Łukasz Michalak (52’ Jakub Jóźwiak), Kacper Kajdan (46’ Tomasz Koziorowski), Szymon Meller, Marcel Kuźniewski (46’ Michał Lorencki), Maciej Adamczewski.