Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportNieudany debiut Gadomskiego w Górniku, porażki Polonusa i Polonii, wygrana Polanina

V liga

Nie tak wyobrażali sobie start rozgrywek kibice Górnika Konin, Polonii Golina i Polonusa Kazimierz Biskupi. Trzeba pamiętać o tym, że ich kadry zostały znacznie przebudowane, a nikt z tej trójki nie walczy o awans. Jedyna wygrana w sobotę była udziałem Polanina. Dzisiaj swój mecz zremisowała Olimpia Koło.

Wynik na Golęcinie już na początku spotkania otworzył Aleks Sieradzki. Gospodarze odpowiedzieli po około dwudziestu minutach. Potem miejscowi poszli za ciosem i zdobyli jeszcze cztery gole, a Górnik jednego. Okazja na pierwsze punkty w najbliższą sobotę, rywalem będzie solidny Orkan Chorzemin.

Przemysław Poznań – Górnik Konin 5:2

Górnik (skład wyjściowy): Bartosz Kordylewski – Fabian Sieradzki, Jakub Pluciński, Igor Wałęsa, Brajan Perliński, Adam Krzos, Tomasz Słowiński, Iwo Nowierski, Aleks Sieradzki, Olaf Ossowski, Kacper Babacz

W sobotę najlepiej spisał się Polanin, który na wyjeździe wygrał z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. Już w 14. minucie do siatki trafił Patryk Jarzyński, potem była okazja podwyższenia na 2:0, ale goście goście nie wykorzystali rzutu karnego. W końcówce Sebastian Kułaga ustalił wynik spotkania i piłkarze Wojciecha Henke mogli się cieszyć ze zwycięstwa. Być może byłoby inaczej gdyby nie to, że w doliczonym czasie arbiter podyktował rzut karny dla Polonii. Obronił go Adam Garczyk, a sędzia nakazał powtórkę, i po raz kolejny bramkarz gości świetnie sobie poradził. Niby to tylko V liga, a emocji mnóstwo.

Polonia II Środa Wielkopolska – Polanin Strzałkowo 0:2 (14' Patryk Jarzyński, 78' Sebastian Kułaga)

Polanin (skład wyjściowy): Adam Garczyk – Michał Bełkot, Dawid Kustra, Michał Walerczyk, Kamil Jóźwiak, Norbert Lorencki, Adrian Nadgrodkiewicz, Sebastian Kułaga, Patryk Jarzyński, Dominik Grzelewski, Radosław Trybuła

W starciu dwóch beniaminków lepsi gospodarze. Choć pierwsza połowa po golu Przemysława Skibiszewskiego lepiej ułożyła się dla Polonii, tak w drugiej części gry ekipa z Komornik zdobyła dwa gole i mogła się cieszyć z trzech punktów.

Wielkopolska Komorniki – Polonia Golina 2:1 (54' Szymon Rożek, 85' Marcin Grabarz – 34' Przemysław Skibiszewski)

Polonia: Jakub Kasprzak – Dariusz Gromanowski (89' Damian Zajączkowski), Oliwer Budny (74' Michał Dybczak), Przemysław Skibiszewski (83' Jakub Kusiołek), Łukasz Pietrzak, Kamil Lewandowski (74' Mikołaj Karbowy), Krzysztof Budziński, Szymon Budny (89' Kacper Wiatrowski), Damian Markiewicz, Dominik Gołza (63' Jakub Kusiołek), Nikodem Lipiński

Wynik gorszy niż gra. Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0. Autorem gola po strzale głową był Siergiej Kriwiec. W drugiej połowie długo utrzymywał się wynik 2:0, po tym jak do bramki w 61. minucie trafił Gaweł Perz. Wynik został ustalony w ostatnich fragmentach meczu. Najpierw gola zdobył Kacper Dolski, a w doliczonym czasie Mikołaj Hudziak. Wiara Lecha liderem, Polonus póki co ostatni.

Wiara Lecha Poznań – Polonus Kazimierz Biskupi 4:0 (42′ Siergiej Kriwiec, 61′ Gaweł Perz, 90′ Kacper Dolski, 90’ Mikołaj Hudziak)

W meczu z faworyzowaną ekipą gości Olimpia zdobyła punkt. Do przerwy prowadziła Nasza Dyskobolia, w drugiej połowie wyrównał Michał Rutkowski i wynik 1:1 utrzymał się do końca meczu.

Olimpia Koło – Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:1 (Michał Rutkowski – Krystian Koszuta)