LM.plSportPierwsze zwycięstwo Górnika, wysoka porażka Polonii, Olimpia nadal w fotelu lidera

V liga sobota

Dzisiejszy dzień na długo zapisze się w pamięci kibiców Górnika. Koninianie odnieśli bowiem premierowe zwycięstwo w rozgrywkach V ligi, a rywal został położony na deskach. W innych spotkaniach Olimpia Koło bez problemu wygrała z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a Polonia Golina przegrała z Wiarą Lecha 2:8.

Oprócz aspektu sportowego dzisiejsze spotkanie miało także wymiar ludzkiej solidarności. Na murawę zawodnicy Polanina wybiegli w koszulkach zachęcających do wpłat na rzecz Tymka Jaszczaka, który pilnie potrzebuje pomocy.

A na boisku w końcu wydarzyło się to, na co wszyscy w Koninie czekali od początku sezonu. Czyli wygrana Górnika, i to bardzo wysoka. Już do przerwy Biało-niebiescy prowadzili 2:0, a mogli znacznie wyżej. Ale gospodarzom dopisywało szczęście, bo albo piłka trafiła w słupek czy w poprzeczkę, albo nieznacznie mijała bramkę. No ale nie wszystko było takie kolorowe, bo jeszcze w pierwszej połowie zawodnik gości otrzymał dwie żółte karki. Tyle że niedługo potem siły się wyrównały. Dobrą akcję Górnika próbował przerwać Aleksander Stawski, a arbiter był bezlitosny i gracza Polanina odesłał do szatni.

W drugiej połowie Polanin próbował odrobić straty, miał więcej okazji, ale to i tak przyjezdni po raz kolejny okazali się o dwa trafienia lepsi. Ich autorem rezerwowy Rafał Steczyński, dla którego były to premierowe gole w Górniku.

Zgodnie z planem swój mecz wygrała Olimpia Koło. Rywale nie byli w stanie odpowiedzieć niczym konkretnym, dzięki czemu gospodarze nadal zasiadać będą w fotelu lidera.

W kiepskich humorach za to z Poznania wraca Polonia Golina, która uległa w gościach aż 2:8. Jedyna dobra wiadomość jest taka, że do powrotu na swój stadion już coraz bliżej.

Polanin Strzałkowo – Górnik Konin 0:4 (Iwo Nowierski, Aleks Sieradzki, 2x Rafał Steczyński)

Górnik Konin (skład wyjsciowy): Bartosz Kordylewski – Fabian Sieradzki, Jakub Pluciński, Kacper Szurgot, Brajan Perliński, Daniel Lesiński, Mikołaj Kowalski, Iwo Nowierski, Aleks Sieradzki, Kacper Babacz, Adam Krzos

Olimpia Koło – Polonia II Środa Wielkopolska 3:0 (4', 58' Szymon Bartosik, 73' Mikołaj Czajka)

Wiara Lecha Poznań – Polonia Golina 8:2