Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportPiłkarska kolejka: Górnik znów pod ścianą. Rezerwy KKS 1925 wyrzucą go z IV ligi?

Piłkarska kolejka: Górnik znów pod ścianą. Rezerwy KKS 1925 wyrzucą go z IV ligi?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Piłkarska kolejka: Górnik znów pod ścianą. Rezerwy KKS 1925 wyrzucą go z IV ligi?
IV liga

Znów o życie zagra w najbliższy weekend Górnik Konin. Ważne mecze w kontekście utrzymania czekają również Olimpię Koło i SKP Słupca.

Górnik wciąż jeszcze ma matematyczne szanse na utrzymanie się w IV lidze. Podobnie, jak przed tygodniem, by te matematyczne szanse jeszcze miał musi spełnić określone warunki: wygrać i liczyć na potknięcie Olimpii Koło. Każdy inny rezultat spowoduje już potwierdzenie spadku biało-niebieskich. Drużyna Jarosława Kotasa zagra w ten weekend na wyjeździe z rezerwami KKS 1925 Kalisz. Trzynasty zespół w tabeli jesienią pokonał koninian, ale tylko 1:0. Może więc jeszcze piłkarze z Konina swoje szanse w ten weekend przedłużą.

Mecz pomiędzy KKS 1925 II Kalisz a Górnikiem Konin rozpocznie się w niedzielę 15 maja o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Wał Jana Matejki 2-4.

Realne, a nie tylko matematyczne szanse na pozostanie w rozgrywkach wciąż mają dwaj pozostali reprezentanci naszego regionu. Olimpia Koło w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Wartą Międzychód. To bezpośredni rywal kolan w walce o utrzymanie, który jeszcze chwilę temu plasował się niżej, niż zespół z Koła. Dwa mecze z punktami wywindowały jednak Wartę na czternaste miejsce w klasyfikacji. Olimpia w Międzychodzie musi więc powalczyć o korzystny rezultat, by przeciwnicy nie odskoczyli jej w tabeli.

Spotkanie pomiędzy Wartą Międzychód a Olimpią Koło rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Sportowej 6 w Międzychodzie.

Podobne zadanie czeka SKP Słupca. Pod wodzą nowego trenera słupczanie zagrają z Koroną Piaski. Dwunasty zespół ligi ma obecnie cztery punkty przewagi nad SKP. W dwóch ostatnich spotkaniach Korona zanotowała komplet punktów. Dla porównania słupczanie w ostatnich ośmiu triumfowali zaledwie raz. Maciej Rozmarynowski, nowy szkoleniowiec SKP, ma tę statystykę poprawić.

Mecz pomiędzy SKP Słupca a Koroną Piaski rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Dworcowej 23a w Piaskach.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole