LM.plSportPolonia Golina świętowała awans, GKS Sompolno nie zagra nawet w barażach

Polonia Golina świętowała awans, GKS Sompolno nie zagra nawet w barażach

Niższe ligi piłkarskie

Przed ostatnią kolejką grupy IV ligi okręgowej wiadomo było jedno: Polonii do awansu wystarczał remis. Drugi w tabeli GKS Sompolno remisem mógł zapewnić sobie udział w barażach.

Polonia Golina była faworytem w meczu z CKS Zbiersk i potwierdziła to wygrywając 4:0. A to i tak był najniższy wymiar kary dla gospodarzy. Piłkarze Przemysława Skibiszewskiego od początku kontrolowali wydarzenia na boisku, z rzadka pozwaląc miejscowym na akcje pod własną bramką. Choć początek w ich wykonaniu był bardzo nerwowy. Jakby czym prędzej chcieli zdobyć pierwszego gola, który by to wszystko uspokoił.

Okazje pojawiły się dość szybko, po jednej z nich goście sygnalizowali, że piłka przekroczyła linię bramkową, przy czym trudno stwierdzić, czy tak faktycznie było. Jakiś czas później wynik otworzył Przemysław Skibiszewski, który wykorzystał odbiór piłki Dominika Gołzy przy końcowej linii boiska. Zawodnicy ze Zbierska długo protestowali, bo ich zdaniem piłka wyszła poza plac gry, ale nic takiego nie miało miejsca. Zdjęcia może tego akurat nie potwierdzają, ale futbolówka była styczna z końcową linią.

Po przerwie Poloniści przycisnęli jeszcze bardziej, co dało efekt w postaci kolejnych goli. W dziesięć minut hat-tricka skompletował „Badi”, czyli Łukasz Pietrzak. Na 2:0 podwyższył po asyście Skibiszewskiego, potem wykończył podanie Krzysztofa Budzińskiego i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. 4:0 to efekt dobitki uderzenia Nikodema Lipińskiego.

Początkowe piętnaście minut było bardzo nerwowe. Mieliśmy problem z rozegraniem, przeciwnik nas trochę zaskoczył i wyszedł wysoko. Na szczęście szybko z tego wyszliśmy i pokazaliśmy jakość oraz doświadczenie. Strzeliliśmy jedną bramkę, a sytuacji było tyle, że spokojnie mogliśmy zamknąć mecz przed przerwą. Po niej to już gra do jednej bramki. Szeroka i równa kadra pozwoliła na ciągły pressing, czego efektem kolejne gole i tak też było tym razem. Wygraliśmy zdecydowanie i zasłużenie. W mojej ocenie ten wynik to najmniejszy wymiar kary, choć trzeba oddać przeciwnikom,że grali ambitnie i stale fragmenty były ich atutem – powiedział po meczu trener Polonii Golina, Przemysław Skibiszewski.

Oprócz fajerwerków na boisku poza nim kibice Polonii przygotowali mały pokaz pirotechniczny, bo przecież przy takim obrazie gry nic złego nie mogło się przecież stać. Wynik mógł być bardziej okazały, ale Oliwier Budny nie wykorzystał jedenastki podyktowanej za faul na Nikodemie Lipińskim. Zresztą tych okazji było zdecydowanie więcej. Nie miało to już żadnego znaczenia, bo zawodnicy z Goliny zgarnęli trzy punkty i mogli cieszyć się z awansu.

Szanse na taki miał także GKS Sompolno, ale trzeba było spełnić dwa warunki. Po pierwsze Polonia musiała przegrać w Zbiersku, a po drugie GKS potrzebował zwycięstwa ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Nie stało się ani jedno, ani drugie i drużyna z Sompolna nie zagra nawet w barażach. Gol Mikołaja Danielewicza z 34. minuty spowodował awans Zjednoczonych na drugie miejsce.

W pozostałych spotkaniach mecze o utrzymanie toczyli Czarni Ostrowite, Zjednoczeni Rychwał, LKS Ślesin i Strażak Licheń Stary. O dużym szczęściu mogą mówić przy Napoleona 29, bo pomimo porażki u siebie ze Zjednoczonymi Rychwał podopieczni Dawida Dębowskiego utrzymali się w klasie okręgowej. Podobnie jak Czarni Ostrowite, którzy zremisowali z Orłem Kawęczyn. Do MKS Dąbie dołączył natomiast Strażak Licheń Stary, który przegrał z Wartą Eremitą Dobrów i prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagra ligę niżej. Prawdopodobnie, bo ostateczny kształt niżsych lig poznamy mniej więcej pod koniec lipca.