LM.plSportPorażka na zakończenie w grupie MP U13. MKS MOS przegrał ze Ślezą Wrocław

Porażka na zakończenie w grupie MP U13. MKS MOS przegrał ze Ślezą Wrocław

MP U13

Trzy porażki w trzech meczach finału zanotowały młode koszykarki MKS MOS Konin. W odniesieniu chociaż jednego zwycięstwa nie pomogli nawet żywiołowo dopingujący rodzice.

Koninianki w ostatnim meczu grupowym po raz kolejny słabo weszły w mecz. Rywalki powoli zyskiwały przewagę, która na koniec pierwszej kwarty urosła do szesnastu punktów. Po raz kolejny MKS MOS notował bardzo dużą ilość strat (12, Ślęza – 2). Nieco lepiej wyglądało to w dalszej fazie spotkania, straty udało się zmniejszyć o trzy oczka.

Początek drugiej połowy to mozolne odrabianie strat, ale wydawało się, że nadal wszystko pod kontrolą ma Ślęza. I to się potwierdziło w czwartej kwarcie, zakończonej wygraną Ślęzy 16:5, a cały mecz 62:39. Koninianki zatem turniej finałowy kończą z trzema porażkami, ale trzeba pamiętać o tym, że już sam awans do finału był wielkim sukcesem.

1KS Ślęza BFD Wrocław – MKS MOS Konin 62:39 (24:8, 11:14, 11:12, 16:5)

MKS MOS: Zuzanna Rybkowska, Hanna Jaskólska, Natalia Jędro, Natalia Kantarowska 5, Lena Walęcka, Maja Szulmińska, Joanna Kaszkowiak, Maria Wróbel 12, Michalina Kuczyńska 13, Maja Olejniczak 9, Antonina Studzińska, Łucja Nowacka