LM.plWiadomościPrzebudowa stadionu będzie droższa? Miasto szykuje trzeci przetarg

Przebudowa stadionu będzie droższa? Miasto szykuje trzeci przetarg

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudowa stadionu będzie droższa? Miasto szykuje trzeci przetarg
Stadion

Niemal 1,3 mln zł dodatkowo dołoży miasto Konin do przebudowy stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4. MOSiR Konin ma ogłosić trzeci przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

W ostatnich dniach MOSiR Konin unieważnił drugi przetarg na wykonawcę przebudowy stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. Jak tłumaczył w poniedziałek na posiedzeniu Komisji Finansów i Infrastruktury zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów, powodem unieważnienia były błędy formalne w złożonych ofertach. W najbliższym czasie MOSiR w Koninie ma ogłosić trzeci już przetarg.

Wiadomo już, że przebudowa będzie prawdopodobnie droższa, niż zakładano. Stąd wniosek prezydenta o zabezpieczenie dodatkowo niemal 1,3 mln zł w budżecie na tę inwestycję. – Trudno powiedzieć, czy ta kwota, nawet po zwiększeniu, wystarczy. Po przetargu będziemy wiedzieć więcej. Czas nie działa na naszą korzyść – przyznał wiceprezydent Adamów. Zmianę w budżecie muszą jeszcze w środę zaakceptować radni.

W drugim przetargu złożone oferty opiewały na ok. jedenaście milionów złotych. Miasto na przebudowę pozyskało dofinansowanie w wysokości 70% z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W przypadku podpisania umowy wykonawca będzie miał jedenaście miesięcy na realizację inwestycji. Nowy stadion, w optymistycznym wariancie, może więc być gotowy do wiosny przyszłego roku. W ramach przebudowy powstaną m.in. trzy boiska i dwie trybuny na ponad 900 miejsc (więcej o tym, jak będzie wyglądał nowy stadion pisaliśmy TUTAJ). 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole