Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPuchar Europy Kadetów. Koninianie na podium w zmaganiach drużynowych

Puchar Europy Kadetów. Koninianie na podium w zmaganiach drużynowych

Szermierka

Trzech szablistów KKSz Konin wywalczyło medale podczas rozgrywanego w naszym mieście Pucharu Europy Kadetów. W turnieju drużynowym na podium stawali Filip Radoch, Kacper Malcer i Adam Kaczmarczyk.

152 zawodników rywalizowało przez weekend w Koninie w Pucharze Europy Kadetów. Zmagania trwały zarówno w turniejach indywidualnych, jak i drużynowych. Na podiach nie zabrakło Polaków, w tym – reprezentantów KKSz Konin.

Po srebrne medale w turnieju drużynowym mężczyzn sięgnęli Filip Radoch i Kacper Malcer. Koninianie walczyli w zespole z Kajetanem Moczydłowskim i Antonim Dąbrowskim. Turniej rozpoczęli od wygranej nad trzecim zespołem Ukrainy 45:20. Następnie pokonali Bułgarię 45:35 i Turcję 2 45:30. W finale biało-czerwoni ulegli jednak pierwszej drużynie Turcji 39:45.

W tym samym turnieju po brąz sięgnął Adam Kaczmarczyk. Szablista KKSz Konin walczył w pierwszym zespole Polski, który dotarł do półfinału, gdzie został pokonany przez Turków 45:27. W starciu o brąz biało-czerwoni wygrali z Turcją 2 45:24.

Blisko medalu w turnieju indywidualnym był Filip Radoch. Koninianin w fazie pucharowej wygrał 15:2 z Tuną Karemem Ozgurem (Turcja), 15:14 z Timem Weiserem (Niemcy), 15:8 z Enno Chiangiem (Holandia), ale w ćwierćfinale uległ Aleksandrowi Denkiewiczowi 14:15, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Aleksander Denkiewicz wraz z Benedyktem Denkiewiczem zajęli ostatecznie trzecie miejsca w tym turnieju i były to jedne z kilku medali dla Polaków podczas Pucharu Europy Kadetów. Oprócz wspomnianych już krążków w turnieju drużynowym złoto i srebro wywalczyły polskie zespoły w turnieju drużynowym kobiet (bez koninianek w składzie) oraz Ewa Wasilewska (UKS 13 Białystok) złoto i Gabriela Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy) brąz w turnieju indywidualnym.