LM.plSportZaczęło się dobrze, ale skończyło źle. Sokół bez punktów w Szczecinie

Zaczęło się dobrze, ale skończyło źle. Sokół bez punktów w Szczecinie

III liga

Choć jako pierwsi wyszli na prowadzenie to ze Szczecina wyjeżdżają bez punktów. Sokół przegrał trzeci mecz na wyjeździe, ulegając Pogoni II 1:2.

W niedzielę Sokół grał na wyjeździe z Pogonią II Szczecin. Rezerwy ekstraklasowca sezon zaczęły przeciętnie i do ósmej kolejki miały tylko jedną wygraną na swoim koncie. W niedzielę się to zmieniło, kleczewianie ze Szczecina wyjechali bez punktów.

Sokół mecz zaczął nieźle. W czternastej minucie groźnie głową uderzał Ratajczyk, a w 40. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z lewej strony piłkę dośrodkował Mateusz Molewski. Zaskoczeni szczecinianie nie zdążyli zainterweniować, a głową piłkę w siatce umieścił Ratajczyk.

Jeszcze przed przerwą szczecinianie mogli wyrównać, ale świetnie w bramce spisał się Mateusz Koliński, parując piłkę po uderzeniu ze skraju pola karnego. W drugiej połowie Pogoń II konsekwentnie dążyła jednak do wyrównania i w 53. minucie dopięła swojego. Po faulu w polu karnym Sokoła sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Bartosz Ława.

Kwadrans przed końcem spotkania to szczecinianie wyszli na prowadzenie. Po stracie w środku pola i prostopadłym podaniu piłka dotarła do Bartosza Krzysztofka, który w sytuacji sam na sam nie popełnił błędu. Do końca meczu Pogoń II miała jeszcze kolejne sytuacje, po jednej z nich piłka trafiła nawet w poprzeczkę bramki Sokoła, ale wynik meczu nie uległ już zmianom. Kleczewianie przegrali 1:2.

Była to trzecia porażka zespołu Mariusza Bekasa na wyjeździe. Z dziesięcioma punktami na koncie Sokół zajmuje ósme miejsce w tabeli, ale nie utrzymają go do końca tej kolejki – na pewno kleczewian wyprzedzi jeszcze Stolem Gniewino lub KP Starogard Gdański. Kolejny mecz w przyszłą sobotę, Sokół podejmie Błękitnych Stargard.

Pogoń II Szczecin – Sokół Kleczew 2:1 (53' Bartosz Ława, 75' Bartosz Krzysztofek – 40' Adrian Ratajczyk)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Szymon Bartosik (84' Maksymilian Lisowski), Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Wiktor Patrzykąt (69' Mikołaj Zawistowski), Sebastian Śmiałek (69' Marcel Koziorowski), Tomasz Kowalczuk, Krzysztof Biegański, Dominik Domagalski (84' Miłosz Matuszewski), Mateusz Molewski, Adrian Ratajczyk (43' Adrian Nowak).