WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zimowe regaty, czyli żeglarze na konińskich jeziorach

Dodano: 21.11.2015 12:29
Źródło: LM.pl

Niskie temperatury i wiatr im nie straszne, a radość z żeglowania potrafią czerpać nawet w listopadzie. Po raz dwudziesty pierwszy żeglarze z całej Polski przyjechali do Konina, by wziąć udział w Zimowych Regatach Barbórkowych.

Tradycyjna konińska impreza wyrobiła już sobie prawdziwą renomę w środowisku żeglarskim w Polsce. Tegoroczna edycja nie różniła się pod tym względem od poprzednich - na starcie trzech biegów rozgrywanych na Jeziorze Pątnowskim jak zawsze stanęło kilkadziesiąt załóg. Pogoda w sobotę była rzeczywiście zimowa. To jednak nie odstrasza miłośników pływania. - To po prostu frajda. Kiedy wszyscy grzeją się już w domach, a my w takich ekstremalnych warunkach robimy to, czego oni nie mogą - mówi Marek Olkowski, żeglarz KŻ KWB Konin.

Zimowe Regaty Żeglarskie to jednak nie tylko pływanie, ale również promowanie kultury żeglarskiej. Już wczoraj w Koninie, odbył się koncert szant Złota Szekla. Na scenie w Oskardzie zaprezentowali się Folk Street oraz Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Więcej takich informacji
Dodano: 21.11.2015 13:00    Przez: ~sss

KOMENTARZE

Więcej takich informacji
Dodano: 21.11.2015 13:00    Przez: ~sss
Potorfowych bajorkach.............
Dodano: 21.11.2015 15:27    Przez: ~smiech ..............
ależ malowniczy jest nasz region słupy woda i kominy w tle
Dodano: 24.11.2015 12:13    Przez: ~gosc
,,JAKIE ''UBEZPIECZENIE ,BO WYWROTKA TO ,,IGRANIE''?. ...
Dodano: 27.11.2015 21:28    Przez: ~N
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO