WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

"Pociejewo 1" w akcji. Zobaczcie rejs tramwajem wodnym!

Dodano: 8.05.2016 14:24
Źródło: LM.pl

Od tygodnia można już pływać tramwajem wodnym „Pociejewo 1”, który stacjonuje w Gosławicach. Zainteresowanie nim jest spore.

Łódź motorowa od 1 maja dzierżawiona jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie Mieszkańcy miasta, okolic, a także turyści wybierając się w rejs tramwajem wodnym mają szansę zakosztować niezwykłej przygody. Chętnych nie brakuje. - W pierwszy weekend majowy zainteresowanie było duże. Jednego dnia popłynęliśmy aż w dziewięć rejsów – mówi Zygmunt Woźniak, kapitan „Pociejewa 1”.

Wyprawa trwa od 40 do 70 minut. Kierunek zależy od uczestników wycieczki. Niektórzy wiedzą co konkretnie chcą zobaczyć. Innym załoga tramwaju przybliża najpiękniejsze zakątki jezior: Pątnowskiego, Mikorzyńskiego i Ślesińskiego. My również postanowiliśmy wybrać się rejs. Zobaczcie jak wyglądała nasza wyprawa!  

  • "Pociejewo 1" w akcji. Zobaczcie rejs tramwajem wodnym!
  • "Pociejewo 1" w akcji. Zobaczcie rejs tramwajem wodnym!
  • 20160508_112455_resized
  • 20160508_113737_resized
  • 20160508_113754_resized
  • 20160508_113853_resized

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kto wytłumaczy obywatelom dlaczego prom nie pływa po Warcie tak jak było planowane i nie cumuje na bulwarach? Oczywiście można się domyśleć ale nikt nie ma zamiaru oficjalnie powiadomić społeczeństwa o zmianach tylko stawia się przed faktem dokonanym? To lekceważenie czy arogancja?
Dodano: 8.05.2016 14:58    Przez: ~Mieszkaniec Konina
To rok temu obiecując tramwaj na bulwarach nie wiedzieli, że woda jest niska na Warcie? Przecież woda jest niska od 20 lat odkąd zmieniono sposób zarządzania Jeziorskiem. Dlatego ponoć konstruowano motorówkę o niskim zanurzeniu. Moim zdaniem po prostu coś nie wyszło, albo silniczek za słaby albo łódeczka za mało stabilna do pływania w nurcie rzeki.
Dodano: 8.05.2016 16:17    Przez: ~Majtek
Co za mur tępoty? Jeszcze pół roku temu twierdzili, że wiosną tramwaj będzie pływał po Warcie i cumował na bulwarach. Mogę sobie nawet wyobrazić, że ktoś był u wróżki i ta zapowiedziała zimą opady stulecia i liczył na cud jednak ktoś JAK KAŻDY W SWOJEJ PRACY powinien teraz wytłumaczyć swoim pracodawcom, czyli podatnikom, dlaczego podawano nieprawdziwe informacje. Przypominam, że rolą tej motoróweczki było ożywienie bulwarów i Konina, na Jeziorze Pątnowskim jednostek pływających jest od ........ Tak trąbiły wszelakie tuby UM, że motoróweczka ma ożywić bulwary, więc niech teraz ktoś wytłumaczy podatnikom, na jakiej podstawie wysuwał nierealne bajki. Czy to takie dziwne, że podatnik chce wiedzieć, dlaczego wprowadzono go w błąd? Gdyby wywieziono motoróweczkę do Kruszwicy albo Powidza to też byłoby ok? Poziom wody w warcie obecnie jest dużo wyższy niż równy rok temu, więc proszę nie pisać, że to wina przyrody tylko złego planowania ...
Dodano: 8.05.2016 17:46    Przez: ~Majtek
Podobno jest zlecenie do Chin na budowę kilku setek tramwai, a po podpisaniu stosownej umowy PKS Konin wejdzie na giełdę, bo w kolejce ustawiają się inne kraje. Podobno Obama i Putin pytali Prezesa PIS kim jest ten wizjoner z Konina od krzyży i tramwai. Ojciec z Torunia chce wejść w ramach programu 500 w spółkę tylko dlatego, bo prawie święty Józef uchwalił następne 1000 lat dobrobytu Konina.
Dodano: 8.05.2016 18:58    Przez: ~Ja666
czym tu się chwalić ? BEZROBOCIEM ? czy iloscia ludzi pracujących ZA GRANICĄ .........
Dodano: 8.05.2016 16:48    Przez: ~pielęgniarka

KOMENTARZE

za sto lat na siebie zarobi ale imprezy lepszych takich atrakcj wymagają
Dodano: 08.05.2016 14:45    Przez: ~pzw
przypominam, ze w kiblu za milion miał być kapitanat - co teraz z tym pomieszczeniem?
Dodano: 08.05.2016 20:11    Przez: ~szyper
niech lepiej pokażą te uszkodzenia
Dodano: 08.05.2016 21:38    Przez: ~hehe prawda
Dziwne, że LM zapomniał pokazać tej kolejki oczekującej na rejs
Dodano: 09.05.2016 06:43    Przez: ~miś
Kto wytłumaczy obywatelom dlaczego prom nie pływa po Warcie tak jak było planowane i nie cumuje na bulwarach? Oczywiście można się domyśleć ale nikt nie ma zamiaru oficjalnie powiadomić społeczeństwa o zmianach tylko stawia się przed faktem dokonanym? To lekceważenie czy arogancja?
Dodano: 08.05.2016 14:58    Przez: ~Mieszkaniec Konina
ta łódeczka nie da rady na rzece
Dodano: 08.05.2016 20:12    Przez: ~bezszans
spoko... ważniejsze jest stawianie krzyża przed blokiem
Dodano: 09.05.2016 13:07    Przez: ~heh
Ale sie tu zaraz zleci stadko trolli internetowych :D
Dodano: 08.05.2016 15:24    Przez: ~ale ale
Ludzie nie pływa na Bulwarze stateczek bo poprostu jest niski poziom wody w Warcie PROSTE JAK ŚWIŃSKI OGON!
Dodano: 08.05.2016 16:02    Przez: ~Józiu
To rok temu obiecując tramwaj na bulwarach nie wiedzieli, że woda jest niska na Warcie? Przecież woda jest niska od 20 lat odkąd zmieniono sposób zarządzania Jeziorskiem. Dlatego ponoć konstruowano motorówkę o niskim zanurzeniu. Moim zdaniem po prostu coś nie wyszło, albo silniczek za słaby albo łódeczka za mało stabilna do pływania w nurcie rzeki.
Dodano: 08.05.2016 16:17    Przez: ~Majtek
No właśnie poprostu taki mamy niski poziom wody!
Dodano: 08.05.2016 16:43    Przez: ~Pawełek
Co za mur tępoty? Jeszcze pół roku temu twierdzili, że wiosną tramwaj będzie pływał po Warcie i cumował na bulwarach. Mogę sobie nawet wyobrazić, że ktoś był u wróżki i ta zapowiedziała zimą opady stulecia i liczył na cud jednak ktoś JAK KAŻDY W SWOJEJ PRACY powinien teraz wytłumaczyć swoim pracodawcom, czyli podatnikom, dlaczego podawano nieprawdziwe informacje. Przypominam, że rolą tej motoróweczki było ożywienie bulwarów i Konina, na Jeziorze Pątnowskim jednostek pływających jest od ........ Tak trąbiły wszelakie tuby UM, że motoróweczka ma ożywić bulwary, więc niech teraz ktoś wytłumaczy podatnikom, na jakiej podstawie wysuwał nierealne bajki. Czy to takie dziwne, że podatnik chce wiedzieć, dlaczego wprowadzono go w błąd? Gdyby wywieziono motoróweczkę do Kruszwicy albo Powidza to też byłoby ok? Poziom wody w warcie obecnie jest dużo wyższy niż równy rok temu, więc proszę nie pisać, że to wina przyrody tylko złego planowania ...
Dodano: 08.05.2016 17:46    Przez: ~Majtek
niski poziom wody i niski poziom wiedzy naszej władzy
Dodano: 08.05.2016 18:49    Przez: ~cesio
a najniższy poziom wiedzy mają obywatele dający nabić się w bulwary, kible za milion, promocję miasta za milion, tramwaj wody, armatora Urząd Miasta, producenta PKS. Następny przekręt i poroniona idea to termy konińskie, czyli ciepło od chińczyków i 3-ci, wielki basen w Koninie oczywiście deficytowy dla kasy miasta i naszych podatków. Zyskają Chińczycy (budowa i sprzedaż ciepła) i prywaciarze wprowadzeni (markety, hotel, kebab) na Pociejewo. Straci Miasto i My w podatkach dopłacając do basenu a wytłumaczą to zbyt niską frekwencją (3h-60zł), uciekającą żyła wodną. Na koniec do spółki wezmą PWiK by to "patronowało" jak MOSiR tramwaj i basen będzie dochodowy a opłaty za wodę 3x wyższe co się wytłumaczy suszą, odkrywką kopali, podatkiem wodnym i słabym zużyciem przez mieszkańców wody. To już nawet było.
Dodano: 09.05.2016 09:52    Przez: ~lo
czym tu się chwalić ? BEZROBOCIEM ? czy iloscia ludzi pracujących ZA GRANICĄ .........
Dodano: 08.05.2016 16:48    Przez: ~pielęgniarka
Podobno tłumy walą na to niesamowite pływanie tramwajem pełne przygód i atrakcji. Przez tak duże zainteresowanie wielki Józef każe wybudować całą flotę która będzie pływać po morzach i oceanach. W następnej kadencji jest plan na lotnisko i loty widokowe, a potem na międzynarodowe linie lotnicze i stałe połączenie z Chinami i Kubą.
Dodano: 08.05.2016 18:46    Przez: ~Komuna w każdym calu.
Ja sie już boje tej masy turystów...
Dodano: 08.05.2016 19:26    Przez: ~pżerażonna
wieża widokowa ,statek,który nie pływa po rzece ,parkomatyoto najlepsze inwestycje naszej władzy !
Dodano: 08.05.2016 18:52    Przez: ~bruner
No,a kibel to pryszcz?
Dodano: 08.05.2016 19:25    Przez: ~babcia pisuardessa
Władzą nazywać tą klikę PO/PZPR to wielka przesada
Dodano: 08.05.2016 19:26    Przez: ~ św.JÓZEF Z WILKOWA
faktycznie kibel za bańkę
Dodano: 08.05.2016 19:28    Przez: ~bruner
Kapitan jednostki emeryt zatrudniony przez emeryta prezydenta !
Dodano: 08.05.2016 18:55    Przez: ~ewcia
Podobno jest zlecenie do Chin na budowę kilku setek tramwai, a po podpisaniu stosownej umowy PKS Konin wejdzie na giełdę, bo w kolejce ustawiają się inne kraje. Podobno Obama i Putin pytali Prezesa PIS kim jest ten wizjoner z Konina od krzyży i tramwai. Ojciec z Torunia chce wejść w ramach programu 500 w spółkę tylko dlatego, bo prawie święty Józef uchwalił następne 1000 lat dobrobytu Konina.
Dodano: 08.05.2016 18:58    Przez: ~Ja666
Józef chciał sobie miejsce w niebie wykupić za pieniądze podatników i ofiarował kościołowi ziemię przy sonacie. Pospólstwu dał tramwaj. Niech się topią.
Dodano: 08.05.2016 19:14    Przez: ~912
1 z 3
123>>