WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Worki na "psie sprawy Konina" zniknęły. Winni są mieszkańcy?

Dodano: 22.08.2016 21:34
Źródło: LM.pl

Brak worków na „psie sprawy” to wina mieszkańców. Tak twierdzi kierownik wydziału gospodarki komunalnej konińskiego magistratu. Jego zdaniem pojemniki na worki są uzupełniane regularnie.

Trzy lata temu w różnych częściach Konina stanęły specjalne kosze z workami na psie odchody. Wydawało się, że na tym skończą się problemy ze sprzątaniem po czworonogach w mieście. Niestety worków ciągle brakuje, a od kilku miesięcy nie ma ich wcale.

- Te kosze to był świetny pomysł, tylko realizacja taka sobie – mówi jedna z koninianek. - Jak worki są to chętnie z nich korzystam, ale nie pamiętam kiedy były. Chyba w czerwcu. Przez całe wakacje na pewno ich nie ma – dodaje.

Z tym nie zgadza się Sławomir Matysiak, kierownik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie.

- To nieprawda. Worki są uzupełniane regularnie co tydzień. Potwierdzają to moje służby – twierdzi Matysiak. - Firmy zgłaszają, że natychmiast po uzupełnieniu worki są przez mieszkańców wyrzucane. Znajdujemy je na przykład w Warcie przy bulwarze – dodaje kierownik.

Faktycznie worki nie były przez wielu koninian używane do przeznaczonych im celów. Jednak większość osób spacerujących z psami w nowej części miasta przyznaje, że od dawna ich nie widziała w dystrybutorach. Przypomnijmy, że 30 specjalnych koszy kosztowało budżet miasta ok. 40 tys. zł.  

  • Worki na "psie sprawy Konina" zniknęły. Winni są mieszkańcy?
  • Worki na "psie sprawy Konina" zniknęły. Winni są mieszkańcy?
  • Worki na "psie sprawy Konina" zniknęły. Winni są mieszkańcy?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

do jasnej anieli jak ktoś ma psa, kota, rybki tudzież inną gadzinę niech sam ją utrzymuje i po niej własnymi rekami i za własne pieniądze sprząta nie mam ochoty dokładać się na sprzątanie po pupilkach paniuni lub paniczka. idąc na spacer zabierz torebkę, rękawiczkę i finito!!! za nie posprzątane gówno powinien być mandat jak za przekroczenie prędkości na drodze
Dodano: 22.08.2016 22:47    Przez: ~podatniczka
Ile mandatów wystawiła straż miejska za zasrawanie trawników za blokami w tym roku???
Dodano: 22.08.2016 23:35    Przez: ~worek
A co z odkurzaczami do psich odchodów kupionymi za ok. 50 tys. zł przez miasto w 2010 roku? Czy ktoś je widział w akcji? Być może podobnie jest z workami?
Dodano: 22.08.2016 21:55    Przez: ~coś sie nie zgadza
avatar Żenujące i cyniczne. Ile może kosztować paczka stu torebek? 10 zł? 20 zł? Nie ośmieszajcie się. Czy żwirek do kuwety dla kotków też podatnicy powinni refundować? Czy każde hobby powinno być refundowane przez podatników? A jeśli nie to dlaczego psie kupy zasłużyły sobie na taki przywilej?
Dodano: 22.08.2016 22:11    Przez: Urlich von Jungingen
..."Potwierdzają to MOJE służby"-raczył się wyrazić pan Matysiak,zupełnie jak książę,lub pan Kurski.
Dodano: 22.08.2016 22:34    Przez: ~kiszony kukumber

KOMENTARZE

A co z odkurzaczami do psich odchodów kupionymi za ok. 50 tys. zł przez miasto w 2010 roku? Czy ktoś je widział w akcji? Być może podobnie jest z workami?
Dodano: 22.08.2016 21:55    Przez: ~coś sie nie zgadza
Damusie i lampuciary z Yorkami i tak nie nauczy się sprzątać. Nie można wybić im z tych pustych głów, że nie mają parkować na miejscach dla inwalidy - a yorkowe stolce posprzątają ?
Dodano: 23.08.2016 10:00    Przez: ~Małgorzata Spór
Ciekawe czy autorka tego kolejnego żenującego tematu, wielka właścicielka i obrończyni psów, także sprząta po swoim zasrusie? Ile jeszcze razy będziesz użalać się nad kundlami? A to pieski nie mogą wejść na bulwar, a to nie ma worków... A ludzi ten cały obesrany portal ma w nosie. Tylko zwierzątka i zwierzątka...
Dodano: 23.08.2016 10:33    Przez: ~Zbulwersowany Bulwersator
Zapomniałem dopisać, że ta pani ciągle pisze o psach, aż zaczynam się bać czy nie przeczytam tu kiedyś jakiegoś tekstu o równouprawnieniu dla zwierząt, pomyśle programu 500 dla właścicieli czworonogów ze schroniska albo invitro dla niepłodnych suczek (może nawet z ludzkiego nasienia)!
Dodano: 23.08.2016 10:38    Przez: ~Zbulwersowany Bulwersator
Bedziemy krecic lody to kokeks i biblia POmuny złodzieii aferałów karłow moralnych.klasyk peło podsumował po wszystkich tych drogich fantach zostało h..j dupa i psia kupa.Jeszcze głupie usmieszki ale one wkrótce znikna.
Dodano: 23.08.2016 20:12    Przez: ~Jagoda
Zbul.-relanium za słabe,co?
Dodano: 24.08.2016 22:46    Przez: ~życzliwa
avatar kolejny fantastyczny pomysł w ramach KBO Zupełnie jak sad miejski... i tylko zmarnowanej kaski żal...
Dodano: 22.08.2016 21:58    Przez: Krzysztof Krzysztofiak
Pomysł jest dobry, tylko worki powinny być uzupełniane co dwa trzy dni a nie raz na tydzień!!!!Czy pan kierownik też kupuje papier toaletowy raz w tygodniu po jednej rolce????
Dodano: 22.08.2016 23:34    Przez: ~nie mam psa
Na Zatorzu,wokół bloków zamiast trawy zalega 10 centymetrowa warstwa petów wywalanych masowo przez wyganianych przez żony na balkon bohaterów-pantoflarzy.
Dodano: 24.08.2016 22:50    Przez: ~jan mayen
Drodzy mieszkańcy, nie używajcie worków, bo jak ich używacie to zaczyna ich brakować. To wina mieszkańców.
Dodano: 22.08.2016 22:05    Przez: ~as
avatar Żenujące i cyniczne. Ile może kosztować paczka stu torebek? 10 zł? 20 zł? Nie ośmieszajcie się. Czy żwirek do kuwety dla kotków też podatnicy powinni refundować? Czy każde hobby powinno być refundowane przez podatników? A jeśli nie to dlaczego psie kupy zasłużyły sobie na taki przywilej?
Dodano: 22.08.2016 22:11    Przez: Urlich von Jungingen
junek w końcu dobrze gada... pierwszy raz.
Dodano: 22.08.2016 23:20    Przez: ~bo
avatar Ps. Pierwszy lepszy przykład z Allegro- 320 sztuk za 21,80. Nad czym tu płakać? Paczka lepszych papierosów- jak sądzę ponieważ nie palę.
Dodano: 23.08.2016 10:55    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich dobrze pisze polać mu!
Dodano: 23.08.2016 12:15    Przez: ~Sprawiedliwy
..."Potwierdzają to MOJE służby"-raczył się wyrazić pan Matysiak,zupełnie jak książę,lub pan Kurski.
Dodano: 22.08.2016 22:34    Przez: ~kiszony kukumber
do jasnej anieli jak ktoś ma psa, kota, rybki tudzież inną gadzinę niech sam ją utrzymuje i po niej własnymi rekami i za własne pieniądze sprząta nie mam ochoty dokładać się na sprzątanie po pupilkach paniuni lub paniczka. idąc na spacer zabierz torebkę, rękawiczkę i finito!!! za nie posprzątane gówno powinien być mandat jak za przekroczenie prędkości na drodze
Dodano: 22.08.2016 22:47    Przez: ~podatniczka
Jak staniesz samochodem jednym kółkiem na trawniku to mandat ale jak psy srają gdzie popadnie to już klasa. Najlepiej jest zimą jak spadnie śnieg,to już paniusi z pieskiem nie chce się wejść głebiej na trawniczek,to i chodniki są osrane lub żółte.Miejsce psa jest w zagrodzie,w budzie,a nie w bloku.!!!
Dodano: 22.08.2016 23:31    Przez: ~on
"Miejsce psa jest w zagrodzie,w budzie,a nie w bloku.!!!" - twoje za to jest w jaskini Neandertalu
Dodano: 23.08.2016 01:33    Przez: ~Homosapiens
homosapiens po poziomie wypowiedzi widać,że Ty jeszcze z jaskini nie wyszłeś i zostałeś tam z tymi pieskami.
Dodano: 23.08.2016 07:45    Przez: ~on
tyle że za posiadanie psa płaci się dodatkowy podatek i to z tej kasy idzie więc luzik
Dodano: 23.08.2016 08:39    Przez: ~l.91
Nie piszcie o opłatach. Te śmieszne 60 zł z których jest zwolniona połowa posiadaczy a większość drugiej połowy zwyczajnie nie płaci na pewno nie starczy na odkurzacze, tabliczki, kosze, woreczki i ludzi którzy mają to obsłużyć. Wy za 60 zł nie wstalibyście z fotela a innym karzecie za te pieniądze podcierać tyłki waszym psom.
Dodano: 23.08.2016 09:52    Przez: ~Kanarek
ja mam pieska i nie ma dla mnie problemu ze sprzątaniem. nie mam tez dostępu do pojemników z woreczkami ponieważ w moim obrębie nie ma owego, kupuję więc sama woreczki i sprzątam. Ale również płacę podatek za posiadanie pieska, więc moje pytanie "pani podatniczka" jeśli się tak bulwersujesz, za co płacę ja i wiele innych posiadaczy piesków kasę?! A propos od razu widać że nie lubisz zwierzaczków, twoje oburzenie mówi jedno " psy do klatek". PASKUDZTWO
Dodano: 23.08.2016 09:56    Przez: ~PANIUNIA
DO KANARKA: 60 zł i już a kto niby jest zwolniony?! Starsze osoby jak również zwolniony jest w danym roku tylko ten kto założył czipa pieskowi a w następnych latach to już płaci mniejszą sumę ale płaci. Może trzeba byłoby doczytać co nie co a później się bulwersować?
Dodano: 23.08.2016 10:01    Przez: ~koniniak
@~onMiejsce takich jak ty jest 2 metry pod ziemią
Dodano: 24.08.2016 05:09    Przez: ~dziadziuś z komixxów
''Podatniczka'' ma świętą rację! Ja hoduję ryby w akwarium. I co? Podatnicy mają mi kupować karmę i sprzątać moim rybkom w tymże naczyniu? Jak masz pieska, kotka, świnkę itp.powinieneś ponosić koszty utrzymania sam i koniec tematu. A tak obserwując to nasze miasto.......jest ono zasrane dokładnie przez tych waszych milusińskich!!! Obserwując ludzi na spacerach z psami, rzadko kto sprząta po nich. A zwróć uwagę takiemu to''ty masz przesrane''.
Dodano: 22.08.2016 23:15    Przez: ~też podatnik
Pokaż mi potwierdzenie, że płacisz podatek za rybki. Ups, nie masz, wiec stul py-sk.
Dodano: 23.08.2016 00:06    Przez: ~...
... ja płace podatki jak każdy mieszkaniec,więc przyjdę pod twój dom wywale dupe,nasram i zostawię.
Dodano: 23.08.2016 09:28    Przez: ~on
aaa.... i powiem ups.
Dodano: 23.08.2016 09:53    Przez: ~on
Powinno się zabronić trzymania psów w blokach! Bo to jest nie higieniczne to raz a po drugie śmierdzi i w ogolr mi się to absolytnie nie podoba!
Dodano: 23.08.2016 12:18    Przez: ~Sprawiedliwy
Urzedasy do roboty a nie biadolenia. W firmie kapitalowej taki mameja na zbity pysk by wylecial.
Dodano: 22.08.2016 23:21    Przez: ~Henrietta
Ile mandatów wystawiła straż miejska za zasrawanie trawników za blokami w tym roku???
Dodano: 22.08.2016 23:35    Przez: ~worek
To może szanowna redakcja by sprawdziła te mandaty i podała opinii publicznej do wiadomości. Myślę, że jak straż miejska nie ma fotoradaru to powinna przerzucić się na właścicieli piesków i palących w miejscach publicznych. Liczba mandatów powinna się zrównoważyć.
Dodano: 22.08.2016 23:55    Przez: ~Jest kasa
Zapraszamy na ul.Wyszyńskiego koło przeglądu, pieski spacerują z właścicielami obok tabliczek "zakaz wyprowadzania psów" i się smieją!!!
Dodano: 23.08.2016 00:45    Przez: ~kotka
Kotka - najwięcej nasrane to jest właśnie po kotach. Ja płacę podatek, nosze własne worki na odchody psa i też zastanawiam się za co płacę. Ten od rybek wielce oburzony, ale nie płaci za sam fakt ich posiadania. Worków na śmieci to chyba nie ma już od wiosny, a do pojedynczych koszy trzeba sporo dojść. Taka to polityka włodarzy tego miasta, płać, ale za co, nikt tak naprawdę nie wie. Osoby nie posiadające psów i kotów powinny wspierać uczciwie sprzątających po pupilach i krytykować brak worków, a nie tylko pluć jadem. Ludzie dorośnijcie.
Dodano: 23.08.2016 12:24    Przez: ~Ja
widzisz kotka jakie pieski sa madre nawet umieja sie śmiać , dobrze napisalaś hi hi hi..........
Dodano: 23.08.2016 01:28    Przez: ~piesek
Kto sie smieje,ten sie smieje,ostatni...Juz niedlugo....
Dodano: 23.08.2016 14:42    Przez: ~Straz miejska
tak naprawde to ludzie sa gorsi od zwierzat wystarczy zwrocic uwage ile w trawie lezy potluczonego szkla, butelek po menelach itd a to kto posprzata?a jak sie bierze zwierzatko do domu to i odpowiedzialnosc za niego,proste chyba co?
Dodano: 23.08.2016 20:02    Przez: ~gh
1 z 4
1234>>