WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Takiego kabla frajera co sensacji szuka bym na golasa puscił na miasto.a drugi frajer to ten pseudo tani reporterek z LM-u,zamiast byc czlowiekiem i olac to nie pisac.
Dodano: 27.11.2016 13:12    Przez: ~Lucek
"Lucek" jaki Ty musisz być ograniczony na umyśle ?? Jesteś żenujący i kretyn do potęgi, a kary za używanie tel podczas jazdy są za małe ?
Dodano: 27.11.2016 13:47    Przez: ~normalny
Wzorowa Obywatelska postawa osoby Pani która zgłosiła drastyczne naruszenie Przepisów Prawa przez pracownika MZK Konin który to w trakcie wykonywania czynności służbowych (czyli kierowanie autobusem komunikacji publicznej, przewożącym pasażerów) dopuścił się czynu zabronionego przez prawo! Gdyby doszło do wypadku który byłby spowodowany rozmową telefoniczna Pana Kierowcy MZK, pasażerowie mogli by odnieść uszczerbek na zdrowiu a nawet życiu gdyż nigdy nie wiadomo czym taki wypadek może sie zakończyć a sytuacja rozmowy telefonicznie w trakcie kierowania pojazdem mechanicznym zwiększa prawdopodobieństwo wypadku znacznie! Nie ma innego wyjścia (przy dowodach w postaci nagrania niepozostawiającego cienia wątpliwości) jak tylko dyscyplinarne zwolnienie oraz odpowiedni mandat za popełniony czyn!
Dodano: 27.11.2016 14:00    Przez: ~mieszkańcy
to ty już dawno nie powinieneś pracować
Dodano: 01.12.2016 00:17    Przez: ~kiu
Dobrze zrobił nikogo nie pod.... a MA TAKIE PRAWO zgłosić taki fakt w końcu jakby cos sie pasażerom stało to i "on" by ryja darł. Czyż nie panie od kapowania a może kierowco?
Dodano: 27.11.2016 15:00    Przez: ~Irmina
a może powinien zgłosić to do władz mzk a nie na ogólne forum. tania sensacja
Dodano: 01.12.2016 00:13    Przez: ~kiu
bo telefon jest po to aby załatwic szybko sprawe ,a ten bohater artykułu ma telefon po to żeby nagrywać a nie dzwonic,bo pewnie nie ma do kogo
Dodano: 27.11.2016 19:49    Przez: ~kzm
ma do kogo tylko biedny nie ma nic na koncie
Dodano: 01.12.2016 00:10    Przez: ~kiu
Niech kierowca idzie do przewodniczącego Związku Zawodowego to mu pomoże i załatwi sprawę. On jest dobry w takich sytuacjach. Ha Ha.
Dodano: 27.11.2016 21:01    Przez: ~linia53
Piszesz że Przewodniczący Związku Zawodowego Dyrektora mu pomoże? Oj to chyba żart On go jeszcze bardziej pogrąży bo zwykła ś....
Dodano: 30.11.2016 09:41    Przez: ~pracownik
donosiciel
Dodano: 28.11.2016 16:42    Przez: ~jula
Gość pip..ka :) Nie mam jaj, bo ich pewnie nie używa. Dlatego nagrywa z ukrycia.
Dodano: 28.11.2016 22:10    Przez: ~Raid pif paf
Uważam że nagrywający postąpił słusznie, podróżuję często komunikacja miejską i nie jednokrotnie widziałam jak kierowca potrafi połowę drogi rozmawiać przez telefon, jest to zagrożenie dla pasażerów.Takie postawy należy popierać
Dodano: 29.11.2016 14:41    Przez: ~Majka
PKS nie rozmawia przez telefon
Dodano: 01.12.2016 00:07    Przez: ~kiu
to się nazywa podzielnosć uwagi ,ktos ja ma a ktos nie czaisz
Dodano: 04.12.2016 09:29    Przez: ~do majka
Ciekawe czy autor tego filmu nigdy nie rozmawiał przez tel podczas prowadzenia auta !
Dodano: 29.11.2016 16:54    Przez: ~ostr
ten co to nagrywal to na pewno syn starego ormowca uzbeka zomowca lub tym podobne