WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pieszy bez odblasków wszedł na jezdnię. Prosto pod samochód

Dodano: 20.08.2017 12:30
Źródło: LM.pl

Pieszy bez odblasków wtargnął pod samochód. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Pąchów, gm. Kramsk.

Dramatyczne sceny rozegrały się wczoraj wieczorem. 34-latek bez elementów odblaskowych wszedł wprost pod citroena, którym kierował 36-letni mieszkaniec Koła. Pieszemu nic się nie stało. Za wtargnięcie pod samochód nietrzeźwy 34-latek został ukarany mandatem.

Zbigniew Janusz z konińskiej policji przypomina, że noszenie elementów odblaskowych to obowiązek. Poza tym zwiększają one bezpieczeństwo. Tam, gdzie nie ma przydrożnych latarni pieszy jest niewidoczny. Kierowca może go zauważyć dopiero z odległości kilku metrów. W momencie, kiedy pieszy posiada odblaski widoczność zwiększa się do kilkudziesięciu metrów.  

  • Pieszy bez odblasków wszedł na jezdnię. Prosto pod samochód

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nietrzeźwi powinni nosić chociaż odblaskowe butelki z alkoholem...
Dodano: 20.08.2017 12:46    Przez: ~fenrys
rowerzyści nie oświetleni,karać ! karać ! karać !rowerzyści przejeżdżający po pasach, karać ! karać ! karać !
Dodano: 20.08.2017 13:17    Przez: ~Mieszko
Karać mandatami również tych rowerzystów, którzy mimo wyznaczonych ścieżek rowerowych panoszą się na chodnikach,często wymuszając ostrym dzwonkiem albo nawet chamskimi zwrotami możliwość przejazdu.
Dodano: 20.08.2017 15:31    Przez: ~Babcia E
Rowerzysci zagrażają pieszym na chodnikach, są bezczelni.
Dodano: 20.08.2017 15:44    Przez: ~Pieszy
Policja powinna zwracać częściej uwagę na pierwszych bo prawie nikt nie używa kamizelek i do takich tragedi sie dochodzi .
Dodano: 20.08.2017 12:39    Przez: ~Mrowka

KOMENTARZE

Policja powinna zwracać częściej uwagę na pierwszych bo prawie nikt nie używa kamizelek i do takich tragedi sie dochodzi .
Dodano: 20.08.2017 12:39    Przez: ~Mrowka
A jakaż to tragedia by się stała skoro pijany matoł dostałby nauczkę? Chyba, że mówimy o niespoczęciu kierowcy który tego bęcwała by trafił a za normalnego pieszego by odpowiadał.
Dodano: 20.08.2017 15:26    Przez: ~jaś
Mrówa, pierwszy czy ostatni ?
Dodano: 20.08.2017 15:46    Przez: ~Pielgrzym
nietrzeźwi powinni nosić chociaż odblaskowe butelki z alkoholem...
Dodano: 20.08.2017 12:46    Przez: ~fenrys
Dobre, w końcu jakaś ochrona, komentarz zgłaszam do wyróżnienia.
Dodano: 20.08.2017 15:42    Przez: ~K-n
rowerzyści nie oświetleni,karać ! karać ! karać !rowerzyści przejeżdżający po pasach, karać ! karać ! karać !
Dodano: 20.08.2017 13:17    Przez: ~Mieszko
Karać mandatami również tych rowerzystów, którzy mimo wyznaczonych ścieżek rowerowych panoszą się na chodnikach,często wymuszając ostrym dzwonkiem albo nawet chamskimi zwrotami możliwość przejazdu.
Dodano: 20.08.2017 15:31    Przez: ~Babcia E
Rowerzysci zagrażają pieszym na chodnikach, są bezczelni.
Dodano: 20.08.2017 15:44    Przez: ~Pieszy
piesi chodzacy po ścieżkach rowerowych karać,karać,karać !
Dodano: 20.08.2017 18:05    Przez: ~grazyna
Karać każdego, spoko. Można złamać prawo i przejechać po pasach rowerem gdy jest pusta droga, a można być kretynem i wjechać prosto pod samochód. Jako rowerzysta rozumiem cyklistów na SZOSOWYCH ROWERACH SPORTOWYCH , którzy jadą jezdnią, bo ścieżki się nie nadają do tych rowerów. Natomiast wszystkie mieszczuchy, składaki, MTB, crossy itd won z jezdni.
Dodano: 20.08.2017 19:27    Przez: ~Vhk
Kto to był nie Krzysztof P?
Dodano: 20.08.2017 13:18    Przez: ~Jaah
A zniszczenia samochodu ? Bydlo sie prowadza na łańcuchu. Ma ten baran matke i ojca, jak pilnuja przypała
Dodano: 20.08.2017 13:40    Przez: ~Stop burasom
Miał Sarmackie Mocne ale bez odblaski.
Dodano: 20.08.2017 14:12    Przez: ~Kasia.
Odblaski by mu nie pomogły
Dodano: 20.08.2017 14:43    Przez: ~Aś
,,NIE ? DO SPRAWDZENIA ?, BRAK ? BADAN ,,WARIOGRAFICZNYCH?'' . ZABÓJSTWO ,I SPOWIEDŹ W KONFESJONALE NAKAZANA PRAWEM KOŚCIOŁA . ...
Dodano: 20.08.2017 17:48    Przez: ~L
Rowerzyści zachowują się na chodnikach i przejściach dla pieszych jak święte krowy, polecam policji zwracać uwagę na łamiących przepisy rowerzystów.
Dodano: 20.08.2017 18:31    Przez: ~Uczestnik ruchu
Racja. Nie ma u nas NIGDZIE kultury. Bydło na chodniku, w samochodzie, na rowerze. W naszym kraju środek transportu jest nie ważny, ważne że cham i prostak prowadzi czy lesie. Przypisywanie jednej grupie uczestników drogi wszystkich grzechów to też buractwa. Zatrzymaj się czasem, pomyśl o innym. Uśmiechnij się. To nie boli.
Dodano: 20.08.2017 19:34    Przez: ~Vhk
News dotyczy pieszych, gamonie , nie rowerzystów.
Dodano: 21.08.2017 10:18    Przez: ~qutwa
"gamonie", do kogo ta mowa ? Rowerzyści notorycznie łamią przepisy o ruchu drogowym.
Dodano: 21.08.2017 11:50    Przez: ~Karać
1 z 2
12>>