WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
KORONAWIRUS:

Z ostatniej chwili. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca 2020 roku

Rosocha. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o dyni i ziemniaku

Dodano: 2.10.2017 12:47
Źródło: LM.pl

Festiwal Dyni i Ziemniaka po raz trzeci odbył się w miejscowości Rosocha, gm. Golina. W trakcie imprezy wybrano między innymi najsmaczniejsze potrawy.

Zupa krem z dyni, pyrczok, kluski leniwe z dyni z gulaszem, kompot z dyni, gzik ziemniaczany, czy zapiekanka ziemniaczano-mięsna. Takich pyszności można było skosztować w miniony weekend na III Festiwalu Dyni i Ziemniaka. Imprezę poświęconą jesiennym darom ziemi zorganizował Dom Kultury w Golinie.

Spotkanie rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP Golina i grupa mażoretek, które prowadzi Justyna Tomczak. Ponadto wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Kawnicach i w Golinie oraz zespół Senior. Nie zabrakło też akcentu międzynarodowego. Na zaproszenie stowarzyszenia kulturalnego „Tradycja” ze Lwowa przyjechał zespół „Wykrutasiki”, który zaprezentował tradycyjne tańce ukraińskie. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół disco polo – LILI.

W trakcie festiwalu odbyły się dwa konkursy. W pierwszym, na „Najsmaczniejszą potrawę z dyni i ziemniaka” zwyciężyła zupa z dyni i knedle z dynią. Natomiast w konkursie na „Najpiękniejszą panią dynię, lub pana ziemniaka” spośród 30 prac, wybrano te przygotowane przez sołectwo Rosocha i Węglew.  

fot. DK Golina

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wystarczy włączyć TVP i wiemy wszystko o ziemniakach i dyniach.
Dodano: 02.10.2017 14:37    Przez: ~Zalewajka
Masz na myśli szczaw i mirabelki, które Polakom proponował Stefan Niesiołowski z PO, a oni biesiadowali przy suto zastawionych stołach w restauracji Sowa i Przyjaciele.
Dodano: 02.10.2017 16:42    Przez: ~Taśmy prawdy
No racja to racja.teraz bedzie wegiel z ameryki.pis.to popis.
Dodano: 02.10.2017 17:59    Przez: ~Tre
Wolę prawdę w TVP, niż kłamstwa serwowane przez "pejsatych" w TVN-ie.
Dodano: 02.10.2017 18:28    Przez: ~Polak
I znów onaniści i wyznawcy religii Jarosława się dorwali do komentarzy. Pogański kraj - pogańskie obyczaje pod przykrywką wiary.
Dodano: 02.10.2017 19:19    Przez: ~Kita
Ale wyżerka skromna, puste talerze, a gdzie dynia i ziemniaki dla pospólstwa, schabowe i golonka podlewane dobrym trunkiem dla elity w restauracji ?
Dodano: 02.10.2017 16:38    Przez: ~Ośmiorniczki
MARCINKOWSKI UWIERZYŁ: ,,JESZ ZIEMNIAK ,NIE REGENERUJĄ SIĘ NERWY? ,BO TYLKO ? WODA Z ZIEMNIAKA DAJE ,,ZYCIE?''. ...
Dodano: 03.10.2017 10:10    Przez: ~L
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO