WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Iluminacje świąteczne bez zmian. Będzie nowa choinka

Dodano: 21.11.2017 12:37
Źródło: LM.pl

Nie cztery, a pięć choinek będzie ozdabiać ulice Konina. Najważniejsze miejskie świąteczne drzewko stanie w sercu starówki 30 listopada. Dodatkowa choinka po raz pierwszy pojawi się na ul. Chopina, na skwerze obok sklepów. Zniknie za to drzewko w parku Chopina.

Miasto w tym roku nie przewidziało dodatkowych pieniędzy na zakup iluminacji świątecznych. Jak co roku wydział gospodarki komunalnej wystąpił do Rady Miasta z propozycją przeznaczenia około 100 tys. zł na zakup nowych lampek. Jednak radni odrzucili propozycję.

- Ostatni taki zakup wyposażenia mieliśmy w zeszłym roku na kwotę 42 tys. zł i udało nam się wtedy kupić, m.in. gwiazdy na choinki, komplety świąteczne na latarnie uliczne i węże ledowe – informuje Elżbieta Wojnarowska z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie.

Montażem oraz przewozem choinek od prywatnych właścicieli zajmie się jak zwykle PGKiM. Choinki tradycyjnie staną na pl. Wolności, pl. Niepodległości , targowicy, Alejach 1-Maja przy Hali Rondo oraz pierwszy raz na ulicy Chopina, ich przewóz zacznie się 30 listopada, a instalacja lampek i dekoracji rozpocznie się 1 grudnia.

- Drzewko na ulicy Chopina stawiamy pierwszy raz, ponieważ nikt z właścicieli sklepów nie myśli o atmosferze świątecznej. Stawiamy tam drzewko dla mieszkańców, aby ta atmosfera była jeszcze większa – dodaje E. Wojnarowska.

Oficjalne odpalenie światełek na głównej miejskiej choince, która ozdobi koniński rynek już 4 grudnia. Wtedy helikopterem do Konina ma przylecieć święty Mikołaj. Iluminacje na ulicach Konina będą wisiały do 10 stycznia 2018 roku.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca to choinka na placu Wolności pozostanie do końca ferii zimowych

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ty Koninianka , choinka kojarzy się z kolorami, wiec świeta i ozdoby powinny być kolorowe , a nie w jednym kolorze . Na stypie można zrobić w jednym kolorze. Te wszystkie ozdoby w jednym kolorze niech sobie robią te dizajnerskie paniusie we własnych domach.
Dodano: 21.11.2017 18:39    Przez: ~Koniniak
Rozumiem, że Konin to wieś i nigdy nie dorówna np. takiej Warszawie czy takiemu Poznaniu, ale mogli by się postarać bardziej przyozdobić ten nasz smutny Konin, żeby chociaż od święta przybrał trochę jaskrawych kolorów, albo niech ktoś pomyśli o naszych dzieciach też chciały by cieszyć się aurą świąt nie tylko w filmach oglądając Kevina. NIECH KTOŚ SIĘ W KOŃCU WEŹMIE ZA TO! Zakupi jakieś ładne łańcuchy które będą wisieć od jednej lampy do drugiej, światełka i przy każdym bloku chociaż jedno drzewko niech się świeci. Niech wydział gospodarki się nie poddaję! A tych za grosz wartych radnych kopnie w dupe!
Dodano: 21.11.2017 17:28    Przez: ~ola
jak zaczniecie wiecej kupowac w malych sklepikach a nie tylko w hiper marketach to wlasciciele malych sklepikow beda mieli za co i dla kogo strojc swoje sklepiki . szkoda chojnki w parku ze nie bedzie oswietlona dzieci przed swietami chodzily dokarmiac zwierzatka a ta chojnka dodawala magi tych swiat
Dodano: 21.11.2017 13:36    Przez: ~anty

KOMENTARZE

A będzie pod Kdk jak rok temu ?
Dodano: 21.11.2017 12:40    Przez: ~adam
Józiu to prawdziwy gospodarz Konina! Powinien przebrać się za św. Mikołaja i każdemu pod choinkę podarować biuletym osiągnięć. Czekam na niego z niecierpliwością :)
Dodano: 21.11.2017 13:09    Przez: ~Bohdan
jak zaczniecie wiecej kupowac w malych sklepikach a nie tylko w hiper marketach to wlasciciele malych sklepikow beda mieli za co i dla kogo strojc swoje sklepiki . szkoda chojnki w parku ze nie bedzie oswietlona dzieci przed swietami chodzily dokarmiac zwierzatka a ta chojnka dodawala magi tych swiat
Dodano: 21.11.2017 13:36    Przez: ~anty
Panie, Panowie. Hejt czas zacząć!
Dodano: 21.11.2017 12:49    Przez: ~To nasza tradycja
Na Zatorzu to w ogóle właściciele sklepów nie dbają o witryny świąteczne. Nie ma w nich światełek , żadnych ciekawych ozdób. W niektórych sklepach nawet nie fatygują się z czymkolwiek oprócz oczywiście dużych marketów. Zobaczcie jak za granicą pięknie ozdabiają sklepy i okolice. Przecież ten magiczny czas trwa tak krótko , byłoby nam wszystkim milej i z klimatem przygotowywać się to tych świąt. Są w końcu najpiękniejszymi świętami w całym roku. Magiczny czas.
Dodano: 21.11.2017 13:21    Przez: ~kol
Jak to nie? Restauracja Miesiany-miesiany cały rok dba o to, aby w witrynie były lampki choinkowe.
Dodano: 21.11.2017 13:25    Przez: ~XD
A ja zamykam sklep na Zatorzu i idę na zasiłek dla bezrobotnych
Dodano: 22.11.2017 09:13    Przez: ~Kary
Oni nie myślą o tobie tylko o twoim portfelu. To chyba jasne.
Dodano: 22.11.2017 15:45    Przez: ~Al
Kol, ten magiczny okres o którym piszesz trwa co roku od 2 listopada do prawie końca grudnia. Mało ci jeszcze
Dodano: 22.11.2017 15:47    Przez: ~We
Jeszcze sie adwent nie zaczal a wy juz choinki stawiacie, Nie patrzcie na hipermakety to zachodnie lewactwo im nakazuje dekorowac sklepy. Im nawet krzyz z papieskiego pomnika przeszkadza, Francjo najstarsza corko Kosciola obudz sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 21.11.2017 13:48    Przez: ~lameta
Ale jak trzeba zamknąć markety w niedzielę to wszyscy Polacy przeciw. Dobrze niech zachód zniszczy polski biznes do końca. Po tylu latach Polacy się jeszcze nie obudzili
Dodano: 22.11.2017 15:49    Przez: ~Al
Brawo,bedzie nowa choinka,juz dzwonie do znajomych,co za wiadomosc,bedzie nowa choinka,stary ee obudz sie choinka nowa bydzie we wsi
Dodano: 21.11.2017 14:35    Przez: ~Mis
Jak zwykle kicha oświetlenie i ozdoby tez
Dodano: 21.11.2017 17:14    Przez: ~Szkoda
PEWNIE POD BYŁYM TESCO POSTAWIĄ
Dodano: 21.11.2017 17:24    Przez: ~MIESZKANKA
Krzyża nie chcieliście, a choinkę chcecie, wyjdzcie protestować, niech się lewactwo zbierze.
Dodano: 22.11.2017 17:55    Przez: ~Katolik
Rozumiem, że Konin to wieś i nigdy nie dorówna np. takiej Warszawie czy takiemu Poznaniu, ale mogli by się postarać bardziej przyozdobić ten nasz smutny Konin, żeby chociaż od święta przybrał trochę jaskrawych kolorów, albo niech ktoś pomyśli o naszych dzieciach też chciały by cieszyć się aurą świąt nie tylko w filmach oglądając Kevina. NIECH KTOŚ SIĘ W KOŃCU WEŹMIE ZA TO! Zakupi jakieś ładne łańcuchy które będą wisieć od jednej lampy do drugiej, światełka i przy każdym bloku chociaż jedno drzewko niech się świeci. Niech wydział gospodarki się nie poddaję! A tych za grosz wartych radnych kopnie w dupe!
Dodano: 21.11.2017 17:28    Przez: ~ola
Poznań warszawa dla ciebie to coś a dla mnie prowincja. Mieszkanie w ciasnych starych blokach dojeżdżanie do pracy po trzy godz dziennie. Zero wolności prywatności spokoju. I zarobki o dwa tysiące większe które trzeba oddać za wynajem pokoju
Dodano: 22.11.2017 15:51    Przez: ~Echhhhh
Co to za ozdoby.. wszystko w różnych kolorach nie pasujące do siebie na tych lampach na mieście. Przyjeżdżają przez Strzałkowo ostatniej zimy byłam zaskoczona jak miasteczko potrafi ozdobić lampy . Wszystko w jednym kolorze... ma to styl... Konin to byle było... Nie ważnego jakie wazne że są.
Dodano: 21.11.2017 18:09    Przez: ~Koninianka
Ty Koninianka , choinka kojarzy się z kolorami, wiec świeta i ozdoby powinny być kolorowe , a nie w jednym kolorze . Na stypie można zrobić w jednym kolorze. Te wszystkie ozdoby w jednym kolorze niech sobie robią te dizajnerskie paniusie we własnych domach.
Dodano: 21.11.2017 18:39    Przez: ~Koniniak
Popieram Konin to niechlujstwo,tych wizjonerów od ozdób ulicznych to myślę aby za jajka ich uwiesić to by lepiej wyglądało jak te ozdoby którymi dysponują,nieład totalny.
Dodano: 21.11.2017 20:42    Przez: ~Mikołaj
A ja poproszę na 5 tym os choinkę z prawdziwego zdarzenia bo jest ciemno jak w ..... oszczędzają na prądzie aż strach po ciemku do domu iść.
Dodano: 22.11.2017 00:13    Przez: ~Tamara
to załóż pas cnoty
Dodano: 22.11.2017 00:49    Przez: ~ee
Czego się obawiasz, Muzułmanów u nas nie ma dzięki PiS-owi.
Dodano: 22.11.2017 17:58    Przez: ~Tomek
1 z 2
12>>