WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

krotkie autobusy..
Dodano: 22.12.2017 14:53    Przez: ~dsda
Do hejtu! Gotowi! START!
Dodano: 22.12.2017 15:09    Przez: ~Konin będzie wasz
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn
Propaganda nic nie wspomniała, że jeden z autobusów zaparkował na lampie. Propaganda jednak nie jest od tego , by informować rzetelnie.
Dodano: 22.12.2017 17:27    Przez: ~Miś
Częste mycie skraca życie, brudna szyja szczęściu sprzyja, mądrzy ludzie żyli w brudzie.
Dodano: 22.12.2017 17:27    Przez: ~Bezdomny
Częste mycie wydłuża życie, skóra się wygładza i człowiek się odmładza.
Dodano: 22.12.2017 18:04    Przez: ~Artysta
Tak otwierał że jedną szybę wybili.
Dodano: 22.12.2017 18:47    Przez: ~ob.
Jeden autobusik obtarł się o latarenkę placową i uszkodził sobie co nieco. Jeszcze nie wyjechał, a już lakierek sobie objechał! Propaganda musiała być i źle skończyła!
Dodano: 23.12.2017 05:40    Przez: ~xyz
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Własny autobus, biała koszulka, a na boku papierosek i bluzganie? Kierowcy zarabiają wystarczająco. A który z nich myje tapicerki wedle resursu?
Dodano: 22.12.2017 16:19    Przez: ~jezdnica
No to ile zarabiają?
Dodano: 22.12.2017 18:51    Przez: ~Artysta
Ciasnota w konińskich autobusach, a oni krótkie auta biorą, paranoja
Dodano: 22.12.2017 15:03    Przez: ~przegubowiec
"Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta" - wybory tuż tuż...
Dodano: 22.12.2017 15:04    Przez: ~Woland
Nawet jesli tak zrobi to i tak na niego nie zaglosuje., bo jest poprostu slaby. Koninowi jest potrzbny dobry menadzer bez ukladow i leninowskiej przeszlosci
Dodano: 22.12.2017 19:43    Przez: ~Mikolaj
A gdzie ksiądz!
Dodano: 22.12.2017 15:08    Przez: ~Pleban!
Nie pokropił święconą wodą, a jaką były kropione, ognistą ?
Dodano: 22.12.2017 17:31    Przez: ~Wyborowa
Księdza nie było, tym razem był utajniony rabin
Dodano: 23.12.2017 22:02    Przez: ~Moshiach
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Nie narzekajcie,nie narzekajcie,nie hejtujcie.jesli lud inteligentny to wie ,co trzeba robic.mam nadzieję,ze nie cala inteligencja uciekla z Konina i jeszcze pozostali ci,ktorzy wiedzą jak glosowac za rok na radnych,ktorzy teraz zawiedli majac na względzie tylko siebie i rodzinę
Dodano: 22.12.2017 15:12    Przez: ~Tylko raz mozna sie Nabrac
Czyli po wyjściu z Unii możemy pomarzyć o następnych takich autobusach skoro aż w 85% sfinansowano ze środków unijnych
Dodano: 22.12.2017 15:31    Przez: ~Obsereujacy
Kupiliby ponieważ te środki które dajemy do Uni rozeszły by się po miastach a jak dobrze wiemy na dzień dzisiejszy inwestujemy w unie tyle samo co dostajemy czyli wyszłoby na 0
Dodano: 22.12.2017 17:00    Przez: ~;)
Już to widzę jak pieniądze rozdawałaby lokalne władze... poszłyby na... Niech już lepiej Bruksela dzieli i rządzi!
Dodano: 22.12.2017 20:18    Przez: ~Woland
Dlaczego na rok przed wyborami mamy Rolls- Royc-y, rewolucyjny budżet, zaplanowane budowy... . Dlaczego taka kumulacji dobroci nie jest rozłożona w czasie?
Dodano: 22.12.2017 15:35    Przez: ~mieszkaniecK
"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Co DiverXXL żal dupę ściska że pomimo intensywnego podlizywania i i pełzania na piętro się nie załapałeś,Takie jest życie, Przemyśl swoje dotychczasowe postępowanie i zmień zachowanie, żyj dobrze z przewodniczącym związku a w następnym roku masz na bank nówkę autobus