WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

krotkie autobusy..
Dodano: 22.12.2017 14:53    Przez: ~dsda
Do hejtu! Gotowi! START!
Dodano: 22.12.2017 15:09    Przez: ~Konin będzie wasz
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn
Propaganda nic nie wspomniała, że jeden z autobusów zaparkował na lampie. Propaganda jednak nie jest od tego , by informować rzetelnie.
Dodano: 22.12.2017 17:27    Przez: ~Miś
Częste mycie skraca życie, brudna szyja szczęściu sprzyja, mądrzy ludzie żyli w brudzie.
Dodano: 22.12.2017 17:27    Przez: ~Bezdomny
Częste mycie wydłuża życie, skóra się wygładza i człowiek się odmładza.
Dodano: 22.12.2017 18:04    Przez: ~Artysta
Tak otwierał że jedną szybę wybili.
Dodano: 22.12.2017 18:47    Przez: ~ob.
Jeden autobusik obtarł się o latarenkę placową i uszkodził sobie co nieco. Jeszcze nie wyjechał, a już lakierek sobie objechał! Propaganda musiała być i źle skończyła!
Dodano: 23.12.2017 05:40    Przez: ~xyz
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Własny autobus, biała koszulka, a na boku papierosek i bluzganie? Kierowcy zarabiają wystarczająco. A który z nich myje tapicerki wedle resursu?
Dodano: 22.12.2017 16:19    Przez: ~jezdnica
No to ile zarabiają?
Dodano: 22.12.2017 18:51    Przez: ~Artysta
Ciasnota w konińskich autobusach, a oni krótkie auta biorą, paranoja
Dodano: 22.12.2017 15:03    Przez: ~przegubowiec
"Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta" - wybory tuż tuż...
Dodano: 22.12.2017 15:04    Przez: ~Woland
Nawet jesli tak zrobi to i tak na niego nie zaglosuje., bo jest poprostu slaby. Koninowi jest potrzbny dobry menadzer bez ukladow i leninowskiej przeszlosci
Dodano: 22.12.2017 19:43    Przez: ~Mikolaj
A gdzie ksiądz!
Dodano: 22.12.2017 15:08    Przez: ~Pleban!
Nie pokropił święconą wodą, a jaką były kropione, ognistą ?
Dodano: 22.12.2017 17:31    Przez: ~Wyborowa
Księdza nie było, tym razem był utajniony rabin
Dodano: 23.12.2017 22:02    Przez: ~Moshiach
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Nie narzekajcie,nie narzekajcie,nie hejtujcie.jesli lud inteligentny to wie ,co trzeba robic.mam nadzieję,ze nie cala inteligencja uciekla z Konina i jeszcze pozostali ci,ktorzy wiedzą jak glosowac za rok na radnych,ktorzy teraz zawiedli majac na względzie tylko siebie i rodzinę
Dodano: 22.12.2017 15:12    Przez: ~Tylko raz mozna sie Nabrac
Czyli po wyjściu z Unii możemy pomarzyć o następnych takich autobusach skoro aż w 85% sfinansowano ze środków unijnych
Dodano: 22.12.2017 15:31    Przez: ~Obsereujacy
Kupiliby ponieważ te środki które dajemy do Uni rozeszły by się po miastach a jak dobrze wiemy na dzień dzisiejszy inwestujemy w unie tyle samo co dostajemy czyli wyszłoby na 0
Dodano: 22.12.2017 17:00    Przez: ~;)
Już to widzę jak pieniądze rozdawałaby lokalne władze... poszłyby na... Niech już lepiej Bruksela dzieli i rządzi!
Dodano: 22.12.2017 20:18    Przez: ~Woland
Dlaczego na rok przed wyborami mamy Rolls- Royc-y, rewolucyjny budżet, zaplanowane budowy... . Dlaczego taka kumulacji dobroci nie jest rozłożona w czasie?
Dodano: 22.12.2017 15:35    Przez: ~mieszkaniecK
"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Co DiverXXL żal dupę ściska że pomimo intensywnego podlizywania i i pełzania na piętro się nie załapałeś,Takie jest życie, Przemyśl swoje dotychczasowe postępowanie i zmień zachowanie, żyj dobrze z przewodniczącym związku a w następnym roku masz na bank nówkę autobus